Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi esélyem lehet?

Mennyi esélyem lehet?

Figyelt kérdés

A jövőben szeretnék komolyabban foglalkozni az írással. (Már most is írok hosszabb-rövidebb történeteket, amiknek egy része szerintem megállja a helyét. Olyasmi kategóriában, mint a könyvmolyképző rubin pöttyös könyvei.) Ha a jövőben írásra adom a fejem, akkor ahhoz kell valamilyen szakképesítés, vagy hasonló? Ha igen enélkül lenéznének és kevésbé érdekelné a történetem az embereket, ami egyébként lehet, hogy jobb, mint azé, aki tanulta? (Ha van ilyen.)

Ha mégis úgy döntök, hogy hagyom az írást, akkor hogyan mehetnék el műfordítónak? Gondolom több nyelv is kell hozzá, de elég jó nyelvérzékem van, így szerintem nem lenne túlságosan nehéz.



2017. júl. 12. 12:11
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyébként imádok olvasni, de nem vagyok az a tipikus könyvmoly, akinek 50-100 könyve van. Viszont amikor írok, az nagyon felszabadít, és sokszor csak utána figyelek fel arra, hogy: "Jé, már ennyi idő van?".
2017. júl. 12. 12:16
 2/3 RoseTyler ***** válasza:

Nem kell semmilyen képesítés ahhoz, hogy író legyél. Viszont kell sok gyakorlás meg kitartás. Ha szereted csinálni, akkor egyszerűen csak csináld. Ne a jövőben gondolkozz, hanem a jelenben. Írj, amennyit csak tudsz! Vagyis amennyihez ihleted, kedved, energiád van. Fejlődj, bétáztass, olvass az írástechnikáról, meg figyeld a pályázatokat, mert jó lehetőségek arra, hogy néhányan megismerjék a neved.


A műfordításhoz nem nagyon tudok hozzászólni, Google a barátod, olvasgass a témában. (Szerintem amúgy nehezebb feladat, mint saját regényt írni.)

2017. júl. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az írásod alapján fogják eldönteni, hogy jó író vagy e. Nem tudom a kiadók mi alapján válogatnak az írók között, de szerintem ha jó a könyv (és a kiadás minősége is) akkor simán lehetsz híresebb akár J.K. Rowlingnál is :D
2017. júl. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!