Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valakinek van tapasztalata...

Valakinek van tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy eu-s állampolgárok elhelyezkedését hogyan támogatják Németországban? Ha esetleg nem aznap kapok munkát, ahogy kimegyek, jár-e valamilyen támogatás a munkakeresés idejére?

Figyelt kérdés

A munkaügyi központok mennyi idő alatt tudnak munkát közvetíteni kb? Eleinte nem érdekel a munka jellege, bármit elvállalnék, egyébként egyetemi végzettségem van, viszont egyelőre németül alapfokon beszélek csak (az angol jól megy.)

Ha valakinek nem volna egyértelmű (nem akarok senkiről rosszindulatot feltételezni, csak a rossz tapasztalat...), bár szerintem egyértelműen leírtam: dolgozni szeretnék kint. Köszi!



2017. júl. 22. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Tapasztalat:

Németországban és Angliában is nem adnak senkinek semmilyen anyagi támogatást mert nem dolgozik. Hasonlóképpen mint otthon kell lenni bizonyos munkaidőnek, hogy támogatásra jogosult legyél. A munkaügyi központ meg sok esetben csak elmondja, hogy vannak ügynökségek akik munkát ajánlanak, vagy ha egy adott cég a munkaügyi központtól kér munkavállalókat, akkor azt elmondják. De ilyenkor mindig annak van nagyobb esélye aki érti a nyelvet is.

2017. júl. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Gyanús, hogy a kérdező megkérdezte korábban már ugyanezt.


De azért leírom itt is, mégegyszer: attól, hogy te dolgozni akarsz, még nem vagy jogosult semmilyen támogatásra. Semmilyenre. Egyáltalán.


Angliáról nem tudok nyilatkozni, de Németországban ELVÁRÁS, hogy beszéld a nyelvet legalább olyan szinten, hogy megértesd magad a hivatalban, a munkaközvetítőnél, a munkáltató munkavédelmi oktatásán, stb.


Németországban - tapasztalat - senkit nem érdekel, miről van papírod (nyilván olyan állásoknál, ami diplomához van kötve, kell a diploma). Például nem érdekel senkit a nyelvvizsgád. Érted vagy nem, ez a kérdés.


Hiába van két diplomád (vagy huszonkettő), ha csak pár szót makogsz németül, akkor legefljebb betanított munkát vagy segédmunkát találsz futószalag mellett. Feltéve, hogy nem raknak ki rögtön az első napon, mondván, hogy nem érted, mi a dolgod.


Ha bármilyen alja munkát elvállalsz, akkor lehet, ohgy egy héten belül kapsz lehetőséget bizonyítani, de lehet, hogy egy-két hónap lesz, mire valahova fel is vesznek.


És akkor mégegyszer: az, hogy dolgozni SZERETNÉL, nem jogosít fel téged arra, hogy bármiféle segélyben részesülj.


Ezen felül laknod kell valahol, ami általában nem olcsó, étkezned kell ami szintén nincs ingyen, közlekedned kell (ha felhívnak hogy holnap reggel ötkor legyél itt és itt, akkor ott kell lenned, akkor is, ha esik és hideg van).


Jut eszembe, lakhatás: amíg nincs bejelentett lakcímed, nem létezel. Nem tudsz bankszámlát nyitni (anélkül nincs munka), nem tudsz jobcenterben bejelentkezni, nem tudsz semmit csinálni.

2017. júl. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első: köszi a választ!

Második: légy szíves kopj le! Nem véletlenül moderáltattalak ki, és miattad kellet még egyszer feltenni a kérdést. Nagyon okos dolgokat írtál, csak nem ezt kérdeztem, és főleg nem tőled. Itt az emberek segítik egymást, ellentétben azzal, amit te művelsz. Puszi!!

2017. júl. 22. 17:01
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Milyen válaszra vársz, már akkor leírták, amikor legelőször megkérdezted... Mit akarsz hallani, hogy kapsz havi 500 eurót puszira? Ha kell azonnal adnak majd neked pl gyári betanított munkát, ne izgulj... a nejemnek 2-3 hét alatt küldtek egy rakat ajánlatot, 1 hónapot volt munkanélküli csak. Ha valóban dolgozni akarsz, mit érdekeljen a támogatás?
2017. júl. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Leírom az én tapasztalatomat, igaz nem Németország, hanem Anglia, de a tesóm aki Németországban él, azt mondta, hogy ott is hasonlóképpen működik a dolog. Szóval én Angliában éltem már vagy 8 hónapja, de a kevés angol tudásom miatt csak part time takarítói állásom volt. Ez azt jelentette, hogy napi 3 óra vagyis heti 15 óra. Ez a pénz arra sem volt elég, hogy szobát béreljek. 8 hónap után a cég bezárt mert Skóciába költözött, így munkanélküli lettem. Elmentem a központba, jelentkeztem a munkanélküli segélyért. Kitöltötték az adataimat, kaptam munkanélküli kis könyvet is. Közölték, hogy havi 20 munkakeresést kell igazolnom mindig amikor időpontra behívnak majd. Úgy mint otthon, itt is be kellett járni pecsételés miatt. Igazolni a munkakeresést meg abból állt, hogy én felírom az összes telefonszámot amit felhívtam munkakeresés ügyben. A központ nem küldött ki sehová, és nem ajánlott munkát. Közölték, hogy levélben értesítenek majd, hogy mennyi munkanélküli segélyt kapok. 3 héttel később meg is jött a levél amiben jó angol megfogalmazással leírták, hogy X. év, X hónap, X napjától, Y év, Y hónap, Y napjáig minden hónap 12-én jogosult vagyok 0 Gbp-re. Majd ezt szépen táblázatban is leírták, hogy pl:

18.03.07 = 0 gbp

25.03.07 = 0 gbp

01.04.07 = 0 gbp


Szóval nagy semmit kaptam. Ezért, hogy semmit nem fizettek, gondoltam, akkor semmi értelme hetente bemenni a központba, hogy igazoljam a havi 20 munkakeresést. Így nem mentem pecsételésre, letojtam az egészet. 3-4 hónappal később jött egy levél amiben közölték, hogy sajnálattal vették észre, hogy nem jelentem meg pecsételésre, így nem vagyok jogosult a munkanélküli segélyre, ezért nem adnak többet, és így vissza kell egy összegben fizetnem az elmúlt X hónap nekem utalt munkanélküli segélyt. Erre sem reagáltam, hiszen csak nem olyan ostobák, hogy ne lássák, nem fizettek semmit, és gondoltam ez a levél csak sablon levél amit mindenki megkap aki nem megy a központba az időpontra. De el kell ismernem, hogy tévedtem, ostobák. Kaptam egy másik levelet amiben szépen angol megfogalmazással közölték, hogy mivel nem fizettem vissza a nem jogosult támogatás összegét, bírósághoz fordulnak, és akár priuszom is lehet belőle. Na ekkor bementünk a levelekkel a központba, hogy

Rendben, kifizetünk mindent, amit ők utaltak. Na ott hebegtek, mert akkor esett le nekik, hogy semmit nem adtak, ezért ott helyben törölték az egészet, hogy vegyük az egészet sajnálatos félreértésnek. Ahogy az ügyintéző nő mondta, hogy "előfordulnak ilyen apró tévedések"

De közöltük, hogy ez nem apró tévedés, hanem emberi ostobaság, a hozzá nem értők munkájának eredménye. A férjem közölte, hogy ügyvédhez fordulunk, így elkerülendő a további fenyegetőzések a részükről..

Pár héttel később újabb levél amiben bocsánatot kért a munkanélküli központ vezérigazgatója, közölte, hogy megérti az elkeseredésünket. Írta, hogy ha újra munkanélküli segélyre lennék rászorulva, akkor magasabb pénzbeli kategóriába tesznek majd, mint amiben most voltam.. Na ennek 10 éve, és soha nem szorultam segélyre, de ha rászorulnék is, sosem kérnék, mert nagyon megalázó.. Egyébként ma nehezebb kérni mint 10 éve..Egy volt angol kollégám nemrég ment el segélyre, és heti 67 fontot kapott..

2017. júl. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A másodiknak pedig teljes mértékben igaza van. Mégis miért kapnál pénzt a semmire, ha sosem dolgoztál még az adott országban?


A német nyelvtudás pedig alap, anélkül gyári munkát is nehéz találni. Illetve találhatsz, csak 2-3 hónapba is beletelhet, élni meg kéne valamiből.

2017. júl. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5-ös: nagyon köszi a kimerítő választ!! Legalább normálisan bocsánatot kért a vezérigazgató, ez is valami :))



6-os: a 2. válaszoló ocsmány stílusával volt a bajom, ami miatt ki is moderálták az előző kérdésemről, ahogy írtam is. A kérdésemre, mint itt senki, sajnos én sem kioktatást várok, lásd pl. az 1. és 5. kommentet: normális hangnemben tudtak elég hasznosat válaszolni. Nem mondod h kell majd valahol laknom? :D És igen, jár támogatás, pl. minimális költségért német óra, lehet, h más is, ezért kérdeztem rá.

2017. júl. 24. 17:09
 8/8 A kérdező kommentje:
4-es: azért tettem fel a kérdést még egyszer mert nem akartam egy tapló troll válaszai alá írogatni. Attól, hogy egy tapló troll írt valamit, még jogomban áll meghallgatni mások véleményét :D Árkeztek is értemes válaszok. Hogy miért kérdeztem rá h van-e támogatás ha egyszer dolgozni akarok? CSAKKK :D Ehhez volt kedvem :-) Ha nem tetszik, ne válaszolj. Amúgy annyi is megtette volna, hogy "Ha kell azonnal adnak majd neked pl gyári betanított munkát." - na látod ezzel pl hozzájárulhatsz az eszmecseréhez csesztetés nélkül. Ilyen egyszerű.
2017. júl. 24. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!