Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy törölhetem az üzemben...

Hogy törölhetem az üzemben tartót?

Figyelt kérdés
Van egy autó a tulajdonoba, de amikor friss jogsit szereztem apám lett üzembentartó a felmerülő KGFB költségek miatt.Egy rokonunk tavaj megtörte a kocsit ezért most az autó árának megfelelő biztosítást kéne kötnöm rá jövő évre.(kis értékű autó) Lehetséges az,hogy apámat "kiveszem" mint üzembentartó,felmondom a KGFB szerződést és kötök egyet a nevemre?
2017. júl. 22. 21:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mit jelent, hogy az autó árának megfelelő biztosítás; miután meg lett törve?

A biztosítási összeg főként az autó teljesítményétől függ, de sokat jelent, hogy a biztosítást kötőnek milyen idős a vezetői engedélye. És vannak más adatok is (hol lakik, hány éves, hányan vezetik az autót, stb), amelyek számítanak.

Az, hogy az autó éppen mennyit ér, az nem szerepel az adatok között.

Ha arra gondolsz, hogy találtál kedvezőbb díjú biztosítást kínáló biztosítót, mint amilyen apukádnak most van, az lehetséges.


A tulajdonos bármikor kezdeményezheti az üzembentartó személyének megváltoztatását.

Az eljárás: [link]


Mivel nem volt az elmúlt két évben biztosításod, nincs olyan elért kedvezményes fokozatod, amit áthozhatnál, tehát A00-ról indulsz.

2017. júl. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!