Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A kálmosgyökértörzs tea...

A kálmosgyökértörzs tea milyen mennyiségben okoz hallucinációkat? És milyen mennyiségben ajánlott? Aki próbálta már írhatna tapasztalatokat.

Figyelt kérdés

2017. júl. 27. 22:19
 1/4 Jorck ***** válasza:

Nekem forrázva teának nem nagyon adta be.., nyersen szoktam összeaprítani, és megenni a gyökerét.

Állítólag amúgy úgy hallottam hideg vízben kell egy éjszakára áztatni, és meginni.

Én egy jó púpozott evőkanállal szoktam enni az összeaprított gyökérből, de valószínűnek tartom hogy egy jó nagy teáskanál is valamilyen szinten hatásos lehet.

Hallucinációkat vagy ilyesmi egyáltalán nem éreztem tőle, helyette inkább feldobott, beszélgetős hangulatot szokott adni. De az is igaz tisztán csak párszor próbáltam...

(~ Én általában akkor szoktam használni mikor elvonásom van más szerektől, ilyenkor a "legnehezebb,, napot könnyű átvészelni a kálmosgyökérrel.)

Tehát összességében semmi extra.., szép növény de sok víz kell neki, lassan nő, és elvileg kihalóban is van.

2017. júl. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Jorck ***** válasza:

Amúgy én nyers gyökérről írtam.. Ki szoktam ásni a földből, és a vékony gyökerek nagy részét szoktam leszedni, meg a vastagból is ha úgy van. A többit vissza szoktam ültetni..

Csak gondoltam azért szólok, mert szerintem a nyers gyökér erősebb/másabb lehet a szárítottnál. ;)

2017. júl. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Azt esetleg tudod hogy hogy lehet-e venni valahonnan nyers gyökeret? Mert én csak szárított cuccot találtam.
2017. aug. 5. 07:17
 4/4 Jorck ***** válasza:
Hát én már nagyon régen vettem egy webshopban de az már megszűnt, úgyhogy nem tudom hol lehetne szerezni...
2017. aug. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!