Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy 13 éves gyerek megemlít...

Ha egy 13 éves gyerek megemlíti az öngyilkosságot, azt mennyire kell komolyan venni?

Figyelt kérdés
2017. júl. 29. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Még akkor is nagyon komolyan kell venni, ha az a megemlítés csak annyi, hogy Hallottad, hogy az XY énekes öngyilkos lett?.
2017. júl. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Konkrétumok hiányában csak általánosságban tudunk nyilatkozni.


Az Ön által említett kor egy gyermek életében igen érzékeny korszak, ui. már nem gyerekként, és még nem felnőttként tekint a világra. H ez az átmenet minimális zökkenőkkel történjen, a gyermekkorú érzelmi támogatása és fokozott (de nem elnyomó) szülői odafigyelés szükséges.

2017. júl. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon.
2017. júl. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon. És még annál is jobban.
2017. júl. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem mert én voltam az a 13 éves fiú (20 évvel ezelőtt)

Kellett írni egy levelet hogy látjuk magunkat 10 év múlva, én meg valami olyasmit írtam hogy "elvégzem a sulit, aztán dolgozni fogok, de lehet hogy öngyilkos leszek, mert szar az élet"


És akkor eszembe se jutott hogy a tanár szól a szüleimnek vagy pszichológushoz viszek. Viszont semmi ilyen nem történt, tanár elbeszélgetett velem, bár már nem emlékszem hogy miről, aztán ennyit volt... talán jobb is hogy nem szólt a szüleimnek meg a pszichológusnak

2017. júl. 30. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!