Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Igy lehetek tűzoltó?

Igy lehetek tűzoltó?

Figyelt kérdés
Sziasztok...8.-as vagyok (azaz leszek szeptemberbe) es mar megfogalmazodott bennem az amit szeretnék csinalni...az nem mas mint tuzoltoságon szeretnek dolgozni...hallodtam hogy van Pesten egy olyan felső oktatásu iskola ahol van ilyen irany...lehet oda mennek...de azt is hallodtam hogy leteszem az érettségit bemegyek a Tűzoltósági kapitányságra...es ott kérdezgetek..utana azt hiszem 1 eves képzés es utana hivatásos tűzoltó vagyok....ez igy van?? Szerintetek igy lehet...nagyon vonz az irány. Koszonom elore is a valaszokat

2017. aug. 1. 23:03
 1/2 anonim válasza:

Sokféleképpen lehetsz tűzoltó, önkêntesként 40 órás alaptanfolyam letétele után már vonulhatsz is, önkormányzatiként un. "tűzoltó szakmunkás" 4 hónapos képzés megléte szükséges, hivatásosként fel kell szerelned egy HTP-re, és ott mondják hogy mit kell tenned hozzá, Tűzoltó II és Tűzoltó I-es tanfolyam kell a BM KOK-on azt hiszem, de ez nem biztos. Az NKE-n már a tiszti állományt oktatják.


Horváth Marcell, önkéntes tűzoltó

2017. aug. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Sokat segitettel. ☺👍
2017. aug. 2. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!