Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan írjak megfelelő vázlato...

Hogyan írjak megfelelő vázlatot magamnak a saját történeteimhez?

Figyelt kérdés
Mindig abba a hibába estem, hogy nem írtam vázlatot, hanem az elkezdett történet átvette az irányítást és vitte a szálat egészen a végéig... Úgy gondolom, ez így nincs rendben, sosem voltam megelégedve az eredménnyel teljesen. Ahhoz szeretnék tippeket kérni, milyen módszerek vannak a helyes vázlatolásra.

2017. aug. 2. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:
- igy :d
2017. aug. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi a 'helyes' módszer, én az elején meghatározok egy fejezetszámot (ismerem magam, tudom, hogy kb. csak 10 lesz, vagy 50), megvan, hova szeretnék eljutni, és milyen elemeket/eseményeket szeretnék felvonultatni, és minden fejezethez megírom 1-2 mondatban, mi lesz benne... Ezután jön az a rész, hogy ahogy haladok, elkanyarodom erre-arra, vagy épp gyorsabban, vagy lassabban pörögnek az események. Ekkor szépen megnézem, hogy maradhat-e a végkifejlet, vagy már esélytelen, és módosítom, amennyire kell, (ugyanígy a szálakat is) de úgy, hogy továbbra is meg legyek vele elégedve. Ha nem tartanám magam valamennyire a tervhez, én tuti, hogy a végtelenségig elcsúsznék. :)
2017. aug. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!