Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy hete hívogatnak rejtett...

Egy hete hívogatnak rejtett számról. Mit csinálgatok?

Figyelt kérdés

Nem szól bele senki.

Kb. 50-szer hívtak. Párszor vettem fel.


2017. aug. 2. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Tiltsd le a rejtett számok fogadását. Nálam alapból úgy van.
2017. aug. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menj a rendőrségre, ott azt hiszem utána tudnak nézni a számnak. Bár rossz a kategória, ahová a kérdést felraktad.
2017. aug. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 2*Sü ***** válasza:
56%

> Kb. 50-szer hívtak. Párszor vettem fel.


Mindig vedd fel. Ha nem veszed fel, akkor az nem kerül a hívónak semmibe, de ha felveszed, akkor az pénzbe kerül neki. Ha nem szól bele, akkor se bontsd a kapcsolatot, csak tedd félre a telefont, fizesse csak a percdíjakat.


Majd idővel megunja.


Én a direkt marketinggel is úgy járok el, hogy ha nagyon rosszkor zavarnak, akkor egy „elnézést, erre most nincs időm” után kinyomom a telefont, de ha éppen nem sietek sehova, akkor türelmesen végighallgatom, mert így kevesebb hívásra oszlik el ugyanaz a telefonköltség, így nagyobb veszteség a hívónak. Még tanulságos – esetenként szórakoztató – is lehet, hogy ki milyen technikákat próbál használni arra, hogy vonalban tartson, meggyőzzön. (Nem tud. Csak akkor veszek meg valamit, ha arra jó ideje valós igényem van, de akkor meg utánanézek a dolognak, nem egy direkt marketingre fogok reagálni, már csak elvből sem.)


> Tiltsd le a rejtett számok fogadását. Nálam alapból úgy van.


Rossz ötlet. Néha előfordul, hogy fontos hívás érkezhet rejtett számról. Persze életmódtól, telefonhasználati szokástól, munkahelytől, miegyebektől is függ, de nekem voltak fontos hívásaim, amik rejtett számról érkeztek.

2017. aug. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem én pontoztalak le 2*Sü, de vitatom az első tanácsod hasznosságát. Legalábbis, nem biztos, hogy pénzébe kerül a hívónak.

Olyan előfizetéses csomagom van, hogy korlátlan esetben, ingyen hívhatok bármely, az enyémmel azonos szolgáltatónál levő számot, korlátlan beszédidővel. A zaklatónak is lehet ilyenje, vagy hasonló, más.


A rejtett számok fogadásának tiltása az én tapasztalatom szerint sem jó megoldás. Vélem, hogy technikai hiba miatt, de előfordul, hogy nincs rejtett szám beállítás a hívónál (sem tartósan, sem egyedileg, adott hívásnál), mégsem kapom meg a hívó számát. Legutóbb éppen a fiam hívott, rejtett számnak látszott, pedig biztos, hogy nem úgy van beállítva a száma. Valamiért sikertelen volt a számátvitel. A beszélgetés után, próbaképpen, hívásismétlővel újrahívott, és akkor már látszott a száma.

2017. aug. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 2*Sü ***** válasza:

> Legalábbis, nem biztos, hogy pénzébe kerül a hívónak.


Igen, ez lehetséges. Bár közvetve így is ugyanannyira szívatja önmagát a telefonáló, mint akit felhív, hiszen ő is időt áldoz erre. Ha valóban zaklatásról van szó, akkor ezt azzal a legkönnyebb lerázni, ha a zaklató látja, hogy semmiféle hatást nem ér el. Ugye a telefonos etikett alapján – ha magánjellegű hívásról van szó – a hívást fogadónak csak annyit kell mondania, hogy „halló”, majd a hívónak kell bemutatkoznia, hogy ki ő, kit keres, stb… Ergo ha kétszer belehallózik az ember a telefonba, annyi elég is. A lényeg, hogy nem szabad semmiféle reakciót adni, így nem szabad azt mondani, hogy ne hívogasson, nem szabad anyázni, stb… De azt sem szabad mondani, hogy te ráérsz, hívogasson csak nyugodtan. Ha a zaklató a két higgadt hanghordozású „halló”-n kívül semmiféle reakciót nem tud elérni, azt érzékeli, hogy a másik fél tökéletesen ignorálja őt, nem mond semmit, nem zökken ki a nyugalmából, akkor elveszti a motivációját.


Anno – kb. 10-15 éve? – volt egy nagyobb fórum, ahol vita volt arról, hogy mennyire irreálisan görcsösen ragaszkodunk az adatvédelemhez, anonimitáshoz. Én poénból beírtam a nevem, lakcímem, telefonszámom, hogy aki akar, próbáljon meg visszaélni vele. Jött is telefonhívás, ahol senki nem szólt bele a másik oldalon. Felvettem, nem nyomtam ki, hanem félretettem a telefont. Ötször hívott az illető – csak sejtem, hogy egy illető lehetett –, utána ráunt. Azóta is köszönöm szépen, jól vagyok. :-)

2017. aug. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ma is hívott kétszer. Kinyomtam.

Szerintetek számot kellene cserélnem?

2017. aug. 5. 22:53
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ma is hívott kétszer. Kinyomtam."


Nagyon ügyes vagy. Még jó, hogy előtte el lett ugatva, hogy en nyomjad ki, hanem vedd fel, és hagyd, hadd fogyjon a számlája.

Plusz - ezt már én teszem hozzá - a telefonod mikrofonját kapcsold ki, miután felvetted, és akkor nem tud hallgatózni sem.


"Szerintetek számot kellene cserélnem?"


-_-

2017. aug. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!