Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mennyire vennétek komolyan...

Ti mennyire vennétek komolyan egy olyan vállalkozást, aminek a "szerződése" tele van helyesírási hibákkal?

Figyelt kérdés

Mondatszerkezeti hibák, helyesírási hibák, illetve nem megfelelő szavak vannak vannak benne: pl kajamaradèk

Hiába családias a hangulat, akkor se írnék bele ilyeneket, figyelnék MINDIG az ehhez hasonlókra.....



2017. aug. 5. 08:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudtam már megfelelően szerkeszteni....
2017. aug. 5. 08:38
 2/4 anonim ***** válasza:

Az évtizedek óta hozzánk járó vízvezeték szerelő külföldre távozott.

Ismerősöktől érdeklődtem. Egy „aranykezű”, szorgalmasan dolgozó mestert ajánlottak, aki tényleg ilyennek bizonyult.

Csak utólag tudtam meg, hogy ő az, aki ügyetlenül kitépett füzetlapokon hirdette a környékünkön is a szolgáltatását, rettenetesen csúnya kézírással és minősíthetetlen „helyes”írással.

Szerencsémre, nem mindenki vélekedett úgy, mint én is, sokadmagammal, hogy „Nem! Semmiképp! Inkább senki!”. Volt, aki esélyt adott neki, és az ő tapasztalata révén nálam is szépen, és általam nem is gondolt, ötletes megoldást is alkalmazva, el lett végezve a munka.

Mindig tiszta ruhában volt, mindenre nagyon ügyelve, és tisztán dolgozott. Mindent ő szerzett be, mindent számlával. Ahol az addigi sok vásárlása miatt kedvezményt kapott, nem „nyelte le” a kedvezményt, hanem a kedvezményes árral számolt. És nem volt hajlandó több pénzt elfogadni (bár, jócskán megérdemelte volna), csak amennyit kért.

Ahogy mondta, "Nem kenyerem az írás. A beszéd se'. Én csak dógozni tudok."


Számomra, ezután a tapasztalat után, nem egyértelmű a párhuzam, a munkavégzés és az írásbeli képesség között.

2017. aug. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha tudja magáról, hogy nem tud rendesen írni, legalább átnézetné valakivel. Nem a világ esze lehet.
2017. aug. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem sincsenek előítéleteim, nem azért írtam. Csak azért kérdeztem,mert amelyik cégről/emberről szó van, nagyon oda meg vissza van magával, meg úgy mindennel- egyszóval fényezi magát rendesen.Mindenre van ügyvédje, jogi tanácsadója meg hasonlók. ( kicsit le is nézi az embereket, de nem is ez a lényeg) pl. olyan hibák vannak a papíron, amire a Word felhívja a figyelmet.
2018. jan. 18. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!