Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudok munkat vallani...

Hogyan tudok munkat vallani Izlandon?

Figyelt kérdés
Egy EU-s orszagban ugye ez nem gond, oda kell koltozni, el kell intezni az adminisztracios dolgokat, aztan lehet munkat keresni. Izland viszont nem EU tagallam. Lehet -e ott munkavallalasi engedelyt, tartozkodasi engedelyt kapni?

2017. aug. 5. 13:38
 1/5 anonim válasza:
Mielőtt Izlandra költöznél, tanulj meg kicsit utánanézni a dolgoknak... Bár nem tagja az EU-nak de sok tekintetben ugyanaz vonatkozik Izlandra mint a tagállamokra. Összesen egy personal security number-re lesz szükséged (kennitala).
2017. aug. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszonom, azota utana neztem sokmindennek.

Azt meg tudod mondani, hogy amennyiben megerkeztem Izlanda, akkor mennyi idobe telik ezt a security numbert megkapni?

Egyszeru az adminisztracio es akar orakon belul megvan, vagy napok-hetek telnek, mire megkapja az ember?

2017. aug. 9. 01:58
 3/5 anonim válasza:
Ahhoz hogy megkapd a kennitalád kell, hogy legyen munkahelyed és lakcímed. Utána 1-2 nap és megkapod a rövidtávú kennitala, ami 3 hónapig érvényes. Ha mindez megvan, akkor lehet igényelni a hosszútávút, ami visszavonásig érvényes és szintén pár nap mire megkapod. Most már sokkal gyorsabb az adminisztráció mint pár éve. Nekem kb egy hónapot kellett várni mire lett kennitalám.
2017. aug. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Előző vagyok. Bocsi tévedtem a rövidtávú kennitalát megkapod minden nélkül a hosszútávúhoz kell a munkaviszony meg lakcím.
2017. aug. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tehat akkor beesek Icelandra mint EU-s allampolgar es ha neki latok az adminisztracionak, akkor par napon belul megvan a 3 honapig ervenyes security number (kennitalia)

Ezzel akkor tudok munkat vallalni, bankszamlat nyitni es egyaltalan hivatalosan dolgokat intezni. Ezt akkor igy meg tudod erositeni? Amugy IT engineer vagyok, de mas munkat is szivesen elvallalok, az angolom jo.

2017. aug. 26. 01:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!