Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 1 év hány másodperc?

1 év hány másodperc?

Figyelt kérdés
De most komolyan. Kíváncsi vagyok.

2017. aug. 5. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Hát kiszámolod. Komolyan.
2017. aug. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lusta vagyok kiszámolni :D
2017. aug. 5. 22:09
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Nah kiszámoltam, viszont lusta vagyok leirni :D
2017. aug. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Pontosan 2x több mint ami van 6 hónap alatt.
2017. aug. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
65%

Voltam olyan nagylelkű és kiszámoltam, le is írom :D

Egy év az kérem szépen 31 536 000 másodperc.

2017. aug. 6. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5, köszi :D
2017. aug. 6. 07:55
 7/7 anonim ***** válasza:
92%

31 536 000 másodperc 365 napos naptári év esetén. 366 napos esetén már nem.


• Az év → másodperc átszámítás az 5-ös válasz szerinti módon: 1 nap = 86 400 másodperc (az SI mértékegység-rendszerben SI egységek alapján meghatározott egység, amely azonban annak nem decimális többszöröse, vagy osztója), szorozva 365-tel; nem alkalmas.

Az SI (Système International d’Unités) nem ad módot az átszámításra, hiszen az év hossza nem meghatározott.

A nemzetközi mértékegység-rendszerben az idő alapegysége a másodperc (az alapállapotú cézium-133 atom két hiperfinom energiaszintje közötti átmenetnek megfelelő sugárzás 9 192 631 770 periódusának időtartama), és használható (nem decimális) többszörösei: a perc (60 másodperc), az óra (3 600 másodperc), és a nap (86 400 másodperc). Ezek számíthatók át egymásba.

Magyarország is csatlakozott az SI használóihoz, törvény is tartalmazza a mértékegység-rendszert: [link]


De, ha már naptári év: a nálunk használt Gergely naptár szerint:

1 év = 365 nap 5 óra 49 perc és 12 másodperc.

Azaz, 1 év = 31 556 952 másodperc.

Persze, ilyen hosszúságú tényleges naptári év nincs.


• Kiszámolni ugyan nem, de megmérni lehetséges. Igaz, nem a naptári évet, ugyanis annak hossza változó, nem is egyenletesen, mert nem minden négy év azonos hosszúságú, van, hogy elmarad a szökőév.

A csillagászati év, ami másodperc pontossággal határozza meg az év hosszát; de az is többféle van, és nem mind állandó érték.


- Tropikus év:

a Föld a tavasz-napéjegyenponttól kiindulva ugyanahhoz visszatérési időtartama.

Változó hosszúságú, az egész változás periódusa 10669 év.

A középérték 365 nap 5 óra 48 perc 46 másodperc.

1 középértékű tropikus csillagászati év = 31 556 926 másodperc.


- Sziderikus (csillag-év):

amely alatt a Nap látszólagos pályáján ugyanazon álló csillaghoz tér vissza

Állandó hosszúságú.

Hossza: 365 nap 6 óra 9 perc 9,35 másodpec.

► 1 sziderikus év = 31 558 149,35 másodperc. ◄


Tehát, a naptári év és a tropikus csillagászati év nem számítható át másodpercbe, változékonysága miatt. Lehet adott naptári évet, átlagos hosszúságú naptári évet, illetve adott tropikus évet, vagy átlagos hosszúságú tropikus csillagászati évet átszámolni, de az az érték csak a meghatározott esetre igaz.

Ami állandó hosszúságú, és így átszámítható másodpercbe (is), az a sziderikus év.

2017. aug. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!