Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » CS:GO Scammelés esetében mit...

CS:GO Scammelés esetében mit tudnék tenni és hol?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már vagy 2 hónapja sikerült tradelnem egy Karambit Doppler Phase 3-at. Nagyon sok időt vett igénybe, és mondhatni október közepén kezdtem el. A lényegre térve a tegnapi napon sajnos elscammelték tőlem. Nagyon ügyesen csinálták, 3 ember nagyon részletesen úgy, hogy az ember nem is gondolná. Gondolkodtam rajta, hogy feljelentem őket, de a rendőrség pont nem foglalkozik ilyenekkel. Azt szeretném megtudni, ha még is rászánnám magam, hogy feljelentsem az illetőket, ezt hol és hogyan tudnám megtenni? Illetve, ha megtalálják őket, mi lehet a következménye? Eljárás, esetleg bírósági tárgyalás? Mivel 30,000 forint felett "loptak" tőlem ezért simán feljelenthetem őket, de mondom a rendőrség nem foglalkozik vele. Mi lehet a megoldás? 17/F

2017. aug. 6. 10:45
1 2
 1/11 anonim válasza:
Semmi,bocs haver.A steam már nem adja vissza.Szívás.Report azt ennyi.Ha akarod linkeld ide a scammer profilját és reportoljuk.De akkor se fogod vissza kapni.
2017. aug. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom :( Nem is az a lényeg, hogy visszakapjam hanem, hogy ha feljelentem őket, azért kaphatnak valamit?
2017. aug. 6. 10:56
 3/11 anonim válasza:
trade bant
2017. aug. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha tradek által kaptad a skint akkor te sem fizettél érte így nem ért anyagi kár. Egy virtuális tárgy anyagi értékét eleve kétes dolog megbecsülni mert attól hogy rá van írva hogy 2000 dollárba kerül, semmi kézzel fogható dolgot nem kapsz érte csak plusz színeket és formákat.


A csere körülménye csalás jellegű, de te önként adtad át a tárgyat. Amúgy nem kell semmilyen nagy mesteri tervre gondolni, egyszerűen rávettek hogy te egy harmadik - magát valószínűleg hivatalos személynek kiadó - félnek add át a tárgyat és majd ő független middleman lesz. Esetleg egy barátod nevét kikérték és átírta a nevét és profilképét majd előadta hogy ő a megbízható barát. Ezek ezer éves trükkök. Onnan kezdve hogy harmadik félt be akarnak vonni és a steam biztonságos rendszerét kikerülni amibe te belementél, nem jár kártérítés neked sem. A hivatalos álláspont szerint soha nem állítanak vissza lopott tárgyakat sem, nemhogy amit te önként adtál oda másnak.


És még egyszer: te nem fizettél érte, az nem te tárgyad volt. Tegyük fel elmész a rendőrségre ahol alapvető dolgot kérdezned:

- ha a te tárgyad volt akkor mutass a vételéről számlát (nem tudsz)

- ha ellopták tőled akkor bizonyítsd be hogy te nem önként cserélted el valakivel (nem tudod, tehát nem lopás)

2017. aug. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves negyedik válaszoló, egészen pontosan 27 ezer forintot töltöttem fel Steamre, és abból indultam el a tradeléshez. És nem, nem barátnak adtam át, nem írta át a nevét, hanem egy teljesen más jellegű módszerrel csinálták.
2017. aug. 6. 11:39
 6/11 anonim ***** válasza:

A steam csere rendszere úgy van kialakítva hogy mindkét fél beteszi a tárgyát a közös ablakba és akkor kerül végrehajtásra a csere ha azt mindkét fél igazolja hogy rendben, engedélyt ad rá és külön telefonos kódban igazolja.


Te minden lépésnél engedélyt adtál a cserére, annak minden feltételével együtt (ha a csere alapja a másik fél részéről "semmi", arra a rendszer külön figyelmeztet téged). Ez nagyban megalapozza a saját felelősségedet az ügyben, és azt hogy önként cselekedtél. Nincs az hatóság ami neked igazat fog adni abban hogy itt téged megloptak.

2017. aug. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy nem említettem, mert nem tartottam lényegesnek. Engem feltörtek. Küldtek egy tradeoffert, a késsel együtt. És ne kérdezd, fogalmam sincs, hogyan 10 perc múlva eltűntek az értékes cuccaim. És nem fogadtam el semmit.
2017. aug. 6. 11:51
 8/11 anonim ***** válasza:

Na most már feltörtek?


Még várok tíz percet, hátha kiderül, hogy az ufók elragadtak.

2017. aug. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
xD Egyébként annyit szeretnék megtudni, hogyha esetleg mégis foglalkozna velem a rendőrség, és megtalálnák őket, mit kaphatnak érte való életben?
2017. aug. 6. 13:08
 10/11 anonim válasza:

Ha foglalkoznának vele,akkor sem csinálnának velük semmit. Kapnak egy ejnye-bejnyét és kész. (Vagy a magyar rendőröket ismerve kapsz egy 1 millás büntit... XD )

Ha Steamen bejelented őket, akkor van arra esély, hogy visszakapod a skint (0.01%) és a scammer trade bant kap (35%). A scammer megkaphatja a bant úgy hogy az item nála marad. Szóval neki mindenképpen megéri a scam.

2017. aug. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!