Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik a saját ügyvéd fogalma...

Berzéki Tamás kérdése:

Létezik a saját ügyvéd fogalma, hétköznapi emberek esetében mondjuk a gyakorlatban?

Figyelt kérdés
A rendőrségi filmekben kihallgatáskor elhangzó tipikus mondat "az ügyvédem jelenléte nélkül nem mondok többet",vajon mennyire valóságszerű ez? Létezik olyan szolgáltatás "Jogi" ami mint a biztosítás havi díjat fizetsz és ha az élet úgy hozza, azonnal segít?

2017. febr. 20. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi a fenét csinálna az ügyvéd, ha nem ezt. Igen, van ilyen.

Általában nem a téglavetőknek van saját ügyvédjük, hanem cégeknek, cégtulajdonosoknak, általában gazdag embereknek.

Ezek meg tudnak fizetni magasan kvalifikált ügyvédeket, akik kizárólag ezeknek a cégeknek, embereknek dolgoznak.

Olyanok is vannak, aki az ügyfélkörük néhány cég vagy magánszemély.

A többségük viszont alkalmi megbízás alapján dolgoznak.

Néhány alkalommal én is vettem igénybe ügyvédet, igaz nem bűncselekménnyel kapcsolatban, hanem adás-vételi szerződés ügyében.

Kisembernek akkor van saját ügyvédje, ha már többször fordult ugyanahhoz. De ez csak olyan, mint a saját hentes, nem több.

Bűnügyben, ha valakinek nincs saját ügyvédje, nem tud megfizetni valakit, akkor hivatalból kirendelnek egy védőt.

2017. febr. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az általad idézett mondat "az ügyvédem" nem feltétlenül állandó jellegű megbízásra vonatkozik. Lehet szó csak a konkrét ügyre szóló képviseletről is. Ez a leggyakoribb, főleg büntetőügyeknél, mivel azért - jó esetben - senki sem áll havonta rendőrségi/bírósági kihallgatás előtt.


Cégeknél szokott lenni állandó jellegű (pl. átalánydíjas) megbízás; ilyen ügyfelem nekem is van. Nekik rendszeresen van szükség az ügyeik intézésére, hiszen mindig vannak újabb és újabb jogszabályok, változások, szerződéskötések, követeléskezelés, perek... ez egy több tízezres ügyfélkörrel rendelkező cégnél természetes.


Önkormányzatnak is láttam el így képviseletet, náluk is állandóan vannak perek, előterjesztések, szerződéskötések...


Magánembereknél ritka, hogy ilyesmire lenne szükség, ők jellemzően akkor jönnek, ha van egy adásvételi szerződésük, kártérítési ügyük, családjogi perük (válás, gyerekelhelyezés, stb.). Nekik állandó jellegű megbízásra nincs szükségük, minek fizetnének havonta?

2017. febr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezekkel a tényekkel magam is tisztában vagyok"Cégek,Gazdagok stb."de, ami érdekelne nem derült ki igazán. Miért kellene egy átlag embernek ügyvéd ha nincs baj? Pontosan azért ha valamikor baj van vagy csak jogi segítségre van szüksége az embernek, akkor tudjon kihez fordulni, képviseletért és ne akkor kelljen neki keresgélni,ki az akire szüksége lenne, ő el tudja e vállalni a képviseletét stb. Biztosítót sem akkor keres az ember amikor baj van! Én egy olyan szolgáltatásra gondoltam, hogy létezik-e egyáltalán, ami összefogja ezt a rendszert Pl. ahova az ember fizet havi xyz összeget és ha éppen szükség van ügyvédre akkor őket felhívva, a számomra szükséges ügyvédhez irányít vagy küld számomra segítségül, hisz én nem feltétlenül tudom azt,hogy az általam választott ügyvéd valóban jártas-e egy adott jogi ügyletben. Talán így már átláthatóbb, mire voltam kíváncsi. Köszönöm a válaszokat ismételten!
2017. febr. 22. 09:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, ilyen szolgáltatás aligha létezik.
2017. febr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a DAS valami hasonlót csinál, de én ügyvédként mondom - pedig magam ellen beszélek -, hogy ennek az égvilágon semmi értelme.

Komolyan fizetnél havi rendszerességgel valamiért, amit lehet, hogy sosem kell igénybe venned? Ez nem biztosítás, itt ettől még nem dolgoznánk ingyen/olcsóbban, ha tényleg van valami...

2017. febr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Szerintem egyre inkább olyan világban élünk ahol az élet bármely területén szükség lehet jogi képviseletre. Én fizetnék azért (persze reális mértékben) ha tudnám van olyan szolgáltató, aki segít ilyen helyzetben. De ez talán még a jövő!Azért ennek a DAS-nak utána nézek! Még egyszer köszönöm!
2017. febr. 25. 09:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Látom, nem akarod megérteni a válaszokat. Természetesen ügyekben bárki igénybe vehet értő segítséget. Még ingyenes jogi tanácsadás is elérhető.

Viszont olyan szolgáltatásnak semmi értelme sincs, ami úgy működik, mint egy biztosítás.

2017. febr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ha nagyon ragaszkodsz hozzá, szerintem bármelyik ügyvéd "megenyhül", és megengedi, hogy havonta fizess neki. :D
2017. febr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!