Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti adnátok a gyermeketeknek...

Ti adnátok a gyermeketeknek azt a nevet, hogy Csinszka?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon különleges név, de ugyanakkor azt érzem nagyon egy emberhez kötődik (Ady). Pedig olyan gyönyörű!

2017. aug. 7. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben Adyhoz kötődik mert ő találta ki és kimondottan egy adott személy beceneveként jött létre. Bár felvették anyakönyvezhető névnek, akkor sincs semmilyen történelmi vagy kulturális háttere, csak személyes. Arról nem beszélve hogy ilyen névvel egy gyerekkort leélni közel sem lenne feszültségmentes. Az utóbbi években betört a különlegesnév-divat, és jó néhány igencsak kitolás a gyerekkel.
2017. aug. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy Csinszkát ismerek (11 éves), öt nagyon sokszor szívatják. Én nem adnám a gyerekemnek, mert bár lehet, hogy a Csinszka név gyönyörű, én is az eredeti jelentésére asszociálnék (Ady volt csacsinszki, Adél pedig csacsinszka).
2017. aug. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnám, mert az eredeti Csinszkáról is megvan a véleményem. Annyit mondok, nem pozitív.
2017. aug. 8. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, és 2-es, Csinszka Boncza Berta volt, Brüll Adél az előző szerelme volt, Lédaként ismerik jobban.
2017. aug. 8. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igazad van, bocsánat (nagyon régen jártam iskolába).
2017. aug. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem adnám.

Azok mellett amit a korábbi válaszolók is leírtak, hogy és hogy Boncza Berta amúgy sem volt túl szimpatikus az életútja, maga a név is röhejes. Illetve egy bolondos becenév, amit a közeli családtagok használnak viccből/kedvességből. Na de ha valaki ezt adja rendes keresztnevkent az komolytalan.

2017. aug. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szabó Szabolcs 73 ***** válasza:
45%
Azèrt mèg mindig sokkal szebb mint a Kevin meg a Jennyfer stìlus...
2017. aug. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Unokatesóm MAJDNEM ezt kapta :D Nekem...ez már túlontúl különleges,és mivel teljes mértékben Adyhoz kötődik,nekem olyan ,,adyfannak" tűnnek tőle a szülők.
2017. aug. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudom hogy régi kérdés de azért válaszolok rá. Én nem adnám ezt a neved a gyerekemnek pedig szerintem is nagyon szép a hangzása. Nem az a baj vele, hogy név alkotás, hiszen a Lilla, a Tünde sőt a Tímea is az, de ha valakit Lillának hívnak, senki nem fogja megkérdezni, hogy: csak nem Csokonai múzsájáról kaptad a neved? Ellenben a Csinszkával mert, ha meghalljuk ezt a nevet egyből Ady Endrére gondolunk. Ha elterjedtebb név lenne, mint a fent említett nevek akkor talán adnám mert nagyon szép a hangzása (ezt úgy mondom hogy egyébként nem vagyok nagy híve a mai “különleges” neveknek.)
2021. ápr. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!