Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyarországon élek és 17...

Magyarországon élek és 17 éves vagyok. A párom (akivel már 3éve együtt vagyunk) külföldön dolgozik. (Ő 21éves) Szeretnék kiköltözni hozzá. Hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Kicsivel több mint fél éve ment ki. Nekem még van két év az iskolából, viszont nehéz nélküle. (Családi állapotból adódóan szinte csak ő van nekem. ) Szeretnék utána menni fél éven belül. Lehetséges lenne ennyi idősen kiköltözni (ha engedélyezi a gondviselőm)? Ha igen hogyan? Magántanulóin tudnék végezni? (Ő is szeretné, hogy menjek de megoldást még nem találtam, se válaszokat. ) Kérem a válaszolókat, hogy értelmes választ adjanak. Nem kérek leszólást, csak segítséget és információt.

#Külföld.Kapcsolat.Tanulás.Magántanuló.Költözés.
2017. aug. 7. 18:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Az én tesóm is nagyjából ennyi idősen ment ki. Azt hiszem nem kell hozzá szülői engedély, de ha még velük laksz, megtehetik hogy nem engednek el. Rendőrt hívnak rád hogy elakarsz szökni meg ilyenek. Nem tudom hogy milyen a családod, az enyém megtenné.

Ha a szülő nem akadály, akkor kimehetsz. Vannak kocsik, akik jó pénzért kiviszik az embereket. Onnan tudom, hogy az anyám úgy ment meglátogatni őt. Ez az utazás része.

Nem lehetsz Magyarországi iskola magántanulója, ha külföldön élsz. Nem tudom melyik országba nézz, de vannak olyan iskolák, ahol magyarul tanítanak.

2017. aug. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!