Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan higgyek Istenben, ha...

Hogyan higgyek Istenben, ha nem tudok azonosulni egy felettem álló létezésével?

Figyelt kérdés

#Isten #felettem álló
2017. aug. 8. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Minek akarnál hinni ilyenben?
2017. aug. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kötelező hinni. Vallásszabadság van. ha nem tudsz azonosulni egy ideológiával, akkor nem kell elfogadnod.
2017. aug. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2*Sü ***** válasza:

Szoktam volt mondani, hogy a hit nem elhatározás kérdése. Ha te úgy gondolod, hogy a rántott hús finomabb, mint a spenót, akkor ha fejre állsz sem fogod úgy gondolni, hogy a spenót finomabb, mint a rántott hús. De amúgy miért is akarnád elhitetni ezt magaddal, ha amúgy ennek az ellenkezőjéről vagy meggyőződve.


Ha nem tudsz azonosulni azzal, hogy létezik egy feletted álló intelligens entitás, akkor miért akarnál benne hinni? Ha valamilyen ok miatt akarnál is, nem fog menni. Megtéríteni csak azt lehet, akiben már benne van a hit magva. Ugyanígy kitéríteni is csak azt lehet, akiben ott a kétkedés.

2017. aug. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod elfogadni egy "feletted álló" létezését, akkor sehogy. De hát, nem is kötelező, lehetsz ateista is.
2017. aug. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!