Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Nem hasznos a válasz vagy...

Nem hasznos a válasz vagy csak nem tudok vele azonosulni?

Figyelt kérdés

Lehet ugye nyomni hogy a válasz hasznos vagy nem. De a gyakorlat nekem azt mutatta inkább úgy értelmezik az ebberek hogy mennyire tetszik a válasz személy szerint nekik. Mennyire eggyezik a válasz az ő világképükkel. Ha igen akkor a nagy hülyeség is hasznossá válik. Ha nem tetszik a válasz akkor a tök hasznos válasz ami hasznos lehet csak egy más meglátása valakinek is lepontozásra kerük.


Attól hogy valami nem tetszik még lehetne hasznos... Nem kéne átnevezni a gombokat vagy valami más visszajelzési komcepciót kitalálni?



2017. aug. 7. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

A válaszértékelő gombok most sem a tetszik-nem tetszik funkciót töltik be, és nem is az a nevük, ahogy az oldal működésének oldalán sem az van kifejtve róla, hanem a hasznosság értékelése. Mire lehetne még átnevezni őket akkor (és mitől lenne jobb ha most sem tudják értelmezni azokat)?


"Ha a kiskacsa nem tud úszni, nem a víz hülye". Ha az emberek nem tudják az oldal működését értelmezni az egyértelmű információk ellenére sem, az nem az oldal hibája.

2017. aug. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, igen, elvileg a válasz hasznosságát kellene értékelnj, de valójában a többség, .égiscsak tetszik- nem tetszik alapon "nyomogat".
2017. aug. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Igen. Úgy értelmezik, hogy személy szerint nekik. Mert az van odaírva.

Ugyanis, az a kérdés, hogy „Hasznos SZÁMODRA ez a válasz?”

2017. aug. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pont ez a szó nincs odaírva hogy "számodra":)

Attól hogy rohadtul nem tudok azonosulni azzal amit okvasok még lehet hasznos még akár nekem is:)

De nem akartam filozófiai vitát nyitni:)

2017. aug. 7. 22:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam minden válasznál úgy szerepel az értékelési kérdés, hogy oda van írva, hogy „számodra”: [link]

Természetesen, mind a csaknem 48-millió válasznál, nem csak ennél a kérdésnél olvashatóknál. Vélem, azoknál is így van, akik aszerint értékelnek, hogy számukra mennyire hasznos a válasz.


Ezért nem szoktam értékelni a válaszokat. És figyelmen kívül hagyom mások értékeléseit is.

Például, egy szépen megmagyarázott, helyesen kiszámított térfogat-számítási válasz is lehet 15%-os hasznosságúnak tűnő, ha csak a kérdező számára hasznos, de más értékelők számára nem, hiszen évek, évtizedek óta ugyanúgy tudják, mint a válasz írója.

Vagy, például, egy miskolci helyi közlekedési jó válasz is lehet, hogy csak a kérdező számára hasznos, hiszen a többi értékelőnél nem várható, hogy Miskolcra megy, de ha mégis, akkor sem használná a tömegközlekedést, vagy ha igen, addigra jelentősen is változhat.


Tudom, hogy így a válasz értékelése semmit sem mutat a válasz jóságából. De, erre azelőtt jöttem rá, mielőtt regisztráltam volna az oldalra.

Már az is érzékelteti a megbízhatatlanságát, hogy az olvasható: „A válasz X%-ban hasznosnak tűnik.”. Egy tüneménnyel foglakozzam, mint komolyan veendő értékkel? Ráadásul, feleslegesen bosszankodjam miatta, mint többen is teszik? Ugyanis, feltűnően gyakran találkoztam az értékelés miatti háborgással is. Nemegyszer olyan indulatos „válasszal” is, hogy „törjön le a keze annak, aki lepontozott”, vagy hogy „dögöljön meg aki lepontozott”.


Nem volt nehéz belátnom, hogy semmi értelme foglakozni vele. Akárcsak olyan gondolattal, hogy hogyan változtatnám meg, mikor arra semmiféle lehetőségem nincs.

Vannak ott számok, amik a perifériás látásom révén sejthetők, de a tudatomig nem jutnak el. Akárcsak a reklámok. Arra figyelek, ami érdekel.

2017. aug. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jéé desktop böngészőben "Hasznos számodra ez a válasz?" de mobilon 4"-os csak annyi hogy "Hasznos ez a válasz?"

Gondolom mobil verzión spórolás a hellyel:)

2017. aug. 8. 17:54
 7/8 anonim ***** válasza:
15%
Én meg azt nem értem, ha a kérdező megköszöni a válaszomat, le is írja, hogy az enyémet választja mind közül, akkor miért pontoz le más? Elsősorban a kérdezőnek szól a válasz!
2017. aug. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én az ikonokat lecserélném az értékelésnél. Túlzottan hasonlít arra a bizonyos like gombra, ami pedig pont nem a hasznosságot jelzi...
2017. aug. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!