Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az USA-ban nem veszik olyan...

Az USA-ban nem veszik olyan szigorúan az ittas vezetést?

Figyelt kérdés
Több amerikai filmben illetve könyvben feltünt, hogy a szereplők vacsora közben-után isznak sört, bort, pezsgőt, majd utána nyugodtan kocsiba szállnak és vezetnek. Vagy ez csak dramaturgiai baki?

2017. aug. 10. 06:24
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Ha regényből, vagy játékfilmből következtetsz a való életre, átvered magad.

Persze, számít az is, hogy hol a limit, ahonnan ittasnak számít valaki. (Náluk nulla, de Európában is vannak államok, ahol másutt a határ.)

2017. aug. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Helyesen: (Nálunk
2017. aug. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
21 éves kor felett 0,05% véralkohol felett büntetnek, 0,08 felett már súlyos a dolog. Több büntetési kategória van náluk, attól függően, hogy mennyi alkoholt fogyasztottál. A hivatásos sofőröknek alacsonyabb az elfogadható érték. Szóval nincs zéró tolerancia.
2017. aug. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

De szigorúan veszik. Ami nem azt jelenti, hogy zéró tolerancia lenne. A megengedett szintet átlépve viszont nem elnézőek. Nem azért kapják a fizetésüket.

Nyilván valamennyi mozgásterük, hogy adott esetben elég egy figyelmeztetés, vagy lehet menni a bíróságra egyezkedni.

2017. aug. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ez államról államra változik. Az USA nagy részén nincs tömegközleedés vagy legalábbis elhanyagolható, így mindenkinek mindenhova kocsival kell mennie, kb. nincs választás. A távolságok is marha nagyok városon/metropoliszon belül is. Ezért általában azt nem várják el az emberektől, hogy ne igyanak, csak azt, hogy a véralkohol szintjük megfelelően alacsony legyen. Persze ott is rengeteg ember nem tud parancsolni magának és sok az ittas vezető, ez ott egy komoly probléma. Velem is megtörtént, hogy természetesen mindegyikőnk külön kocsival érkeztünk a buliba és havercsaj segg részegre itta magát, kb. állni alig bírt és ült a kocsijába, hogy menjünk át egy másik helyre, ami kb. 20 perc kocsival hajnalban. A volánt sem tudod átvenni, mert te is 1 órára vagy otthonról... De volt olyan is, hogy autópályán egy totál részeg mexikói elkezdett mellettem össze vissza menni két sáv között nagy tempónál....asztem leszorít az egész útról..matt részeg volt a fazon. Na ilyeneket itthon nem látsz suerencsére.

Szóval van kint valami tolerancia, de ha átléped a határt, sokkal jobban megbüntetnek, mint itthon !!! Ahol én voltam ott súlyos esetben a kresz szerint ilyen esetben elveszik a jogsidat, büntetőeljárás és még asszem 3 évig minden évben fizetned kell évi 1000 dollárt, csak hogy el ne felejtsd, milyen hülye voltál :)

2017. aug. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Németországban sem veszik olyan szigorúan az ittas vezetést. Ha viszont baleset történik, akkor tuti, hogy téged vesznek elő, még ha nem te okoztad is.
2017. aug. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy tobben irtak elottem a megengedett ertekek allamrol allamra valtozhatnak es nagyon komoly is vehetik az ittast vezetest.

Alapvetoen a rendorok nem allitgatjak meg az autosokat, rutinellenorzes, meg rendben van-e a biztositas stb, van-e jogsid egyaltalan, cska azert h feltartsanak.


Szoval, vezethetsz ha ittal. A lenyeg, hogy ne okozzal balesetet, szabalyosan kozlekedjel. ha balesetet okozol jobb ha a veralkoholszinted 0%, kulonben meghurcolnak. Ha kis koccanas van vagy belekerulsz egy kisebb balesetbe, meghuzza vki a kocsidat es kiderul te ittal, hiaba vagy vetlen, akkor is a Te hibad lesz.


Nem fognak megallitani a rendorok az uton, ha szabalyosan kozlekedsz. Amiert megallithatnak, pld, automatan mukodik a fenyszorod, es vmiert nem kapcsolodik fel, de te nem veszed eszre a varosban, megallithat erte a rendor, megy mogootted a render, a rendszam alapjan mar ellenoriz is, es ha nincs biztositas az auton, akkor van baj, vagy ha kiderul hogy lopott, vagy buncselekmenyt kovettek el vele, stb. De elsosorban szabalytalan vezetesert (vagy a kocsi rossz allapotaert) allitanak meg, (gyorshajtas, zarovonal atlepes, jelzes nelkuli kanyarodas, iranyvaltas stb).


Amerikaban ihatsz, de vezess lassabban es ovatosabban es ne okozzal balesetet.


En megtartottam az otthoni szokasomat, ha tudom h vezetek nem iszok.

2017. aug. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!