Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki önkéntes tűzoltó,...

Ancsyka6 kérdése:

Ha valaki önkéntes tűzoltó, van valami rendelet arra, hogy az állandó munkahelyéről hiányozhasson vész esetén?

Figyelt kérdés
Teszem fel ha én önkéntes tűzoltó vagyok, egy nagyobb riasztás miatt (pl egy vihar nagy károkat okozott) van esetleg valami törvény vagy kormány rendelet, ami alapján megtehetem, hogy a munkahelyemre nem megyek be?

2017. aug. 12. 00:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Ez régen működött, volt, hogy egy fel gyár leállt. Ma ezt már nem tűrik el a munkáltatók. Bár nekem volt, hogy a főnököm megkérdezte miért nem szóltam, elmehettem volna, de akkor is. Mikor sok a munka biztos nem így vélekedett volna.

Szerintem törvényi rendelkezés erre nincs.

2017. aug. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Németországban ez tökéletesen működik... Nálunk ez teljesen esélytelen. Önkéntes tűzoltóként semmi támogatásra ne számíts...
2017. aug. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!