Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet tokban kardot magunkkal...

Lehet tokban kardot magunkkal vinni?

Figyelt kérdés

Szervusztok.


Régen Iaido-ztam igy van katanám (azaz szamurájkrad), amit szeretnék magammal vinni vonaton. Ez kb 20 évvel ezelőtt nem volt gond. Viszont fogalmam sincs ma mi a helyzet. A kardot egy fatokban, azt pedig egy vászontokban, kézben szállítanám.

Leginkább a törvény és paragrafus száma érdekelne, de ha biztosat tudsz, azt is megoszthatod velem.


Válaszokat előre is köszönöm szépen.



2017. aug. 12. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Kardot kardhüvelyben + ez az egész szövet tokban szállítható. Az a lényeg, hogy ne látszódjon a kard markolata, illetve ne lehessen kirántani, mert az félelemkeltés. Így elcsomagolva sporteszköznek minősül. Kb baseball ütő, horgászbot. Én rendszeresen utaztam buszon számszeríjjal, sőt párszor lándzsával. Senki semmit nem szólhat (rendőr se), de elővenni csak a sportpályán, edzőteremben lehet.
2017. aug. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

Közben megtaláltam a vonatkozó kormányrendeletet is. Ez alapján azt tudom mondani, hogy azért csak óvatosan, mert ez is tipikusan az a mocsadék törvény amit ha akarok igy értelmezem, ha akarok úgy. Képtelenek egy épkézláb és egyértelmű törvényt alkotni (illetve ezesetben kormányrendeletet). Bár gyanitom inkább nem is akarnak. Jó ez igy nekik.

A rendelet:

[link]


Találtam közben még ezt a 2007-es cikket. Noha idiótának tünik a rendőr de a fenti rendelet alapján még akár igaza is lehet. (Márming, hogy a pótkerék alá rejtve kell szállitani a kardot)

2017. aug. 14. 19:18
 3/3 A kérdező kommentje:

Bocs, fentebb lemaradt a cikk:

[link]

2017. aug. 14. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!