Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha meg akarok tanulni oroszul...

Ha meg akarok tanulni oroszul hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Meg lehet úgy is tanulni, mintha orosz lenne az anyanyelvem?

2017. aug. 14. 19:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem, hogy az orosz tudásom 0.
2017. aug. 14. 19:28
 2/9 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy, milyen nyelvterületen élsz, mennyi időt és pénzt szánsz rá?

A legjobb módszer az, ha beleszeretsz egy oroszba. :)

2017. aug. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, Magyarország, az, hogy mennyi időt szánok rá elég ingadozó, hogy éppen mennyi időm van rá. :) Szabadidőm nagy részét rászánnám. Az, hogy pénz mennyit szánnék rá nem tudom. Nem igazán van viszonyítási alapom.
2017. aug. 15. 15:47
 4/9 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondat elég beteg humor volt. :D
2017. aug. 15. 15:51
 5/9 anonim válasza:
Először is tanuld meg az ábécét, és semmiképpen se egyedül tanuld, mert elég nehézkés lenne, magántanárt ajánlok, de nem csoportban, ahol akár 10-15 ember is van, mert az úgy fárasztó és nem is sikeres hosszú távon. A rendszeresség a fontos, hetente legalább másfél órát ezzel tölts. Sok sikert!:)
2017. aug. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Próbálok majd neten keresgélni és remélem, hogy jó tanárt találok. :)
2017. aug. 15. 18:59
 7/9 anonim ***** válasza:

"magántanárt ajánlok, de nem csoportban, ahol akár 10-15 ember is van, mert az úgy fárasztó és nem is sikeres hosszú távon"


Én meg direkt csoportot ajánlok, mert ott a többiek hibáiból is egy csomót tanulhatsz, nem kell megvárnod, amíg te magad elköveted mindet, és sokkal motiválóbb, mint a magántanárosdi. Pl. magántanár óráját sokkal könnyebben mondod le, mert tudod, hogy úgyse fogsz lemaradni, viszont ha csoportba jársz, félsz, nehogy lemaradj, ezért akkor is elmész az órára, amikor a magántanárt már lemondanád. Azért is, mert már be van fizetve előre, a magántanárt meg általában csak akkor fizeted ki, amikor már lement az óra. Én mindig csoportban tanultam angolul és angoltanár lettem, úgyhogy szerintem igenis működik. Persze azért az jó, ha max. 8-10 emberes csoport, nem nagyobb (akkor gyakorlatilag 5-6 ember lesz ott az órákon várhatóan).

2017. aug. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az utolsó mondat elég beteg humor volt. :D"


Hogy szeress bele egy oroszba? Pedig tényleg az a legmotiválóbb valami, kérdezz meg akárkit, aki beleszeretett olyan valakibe, akivel csak a célnyelven tudott kommunikálni. :)

2017. aug. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy nem is tudnék beleszeretni, hiszen ha nem értjük meg egymást tudom, hogy esélyem sincs. :) Meg ez nem elhatározás kérdése, hogy na most beleszeretek egy oroszba. :'D
2017. aug. 16. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!