Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha meg akarok tanulni japánul...

Ha meg akarok tanulni japánul ez elég lesz?

Figyelt kérdés
Szóval, tervezem hogy 9-10 év múlva (11/F) kiköltözök japánba (haverommal) ... És mivel egy tanárt sem ismerünk (+sok pénz kell hozzá) ezért otthon szeretnénk tanulni .... Ezen az oldalon elég sok japán nyelvlecke van : https://www.youtube.com/channel/UCrN6cSmzwfwPGWDKJs3uJ8A/vid.. + animét is nézznék, stb... stb... ezzel kb mennyi az esélyem hogy megtanulom 9-10 év alatt ? (Napi 1 óra tanulásal)

2016. aug. 2. 20:07
 1/6 anonim válasza:
90%

Néhány egyetemen, így pl. az SZTE-n van a Bölcsészettudományi Karon keleti nyelvek és kultúrák [japán] szak, ahol diplomát szerezhetsz japánból. Ehhez 315 felvételi pontra van szükséged, amihez egy minimum 4-es tanulmányi átlag kell középiskolán, illetve nem árt egy 4-es érettségi (esetleg egy érettségid lehet 3-as). Ezenkívül egy tantárgyból emelt érettségizned kell. Lehet ez a japán is, de ehhez rengeteget kell tanulni. Videók és filmek nézésével még nem fogsz tudni egy 4-es vagy 5-ös emelt érettségit összehozni japánból, mivel rengeteg nyelvtan van az érettségin. Ezért javasolnék egy másik tárgyat (mondjuk magyar vagy történelem), de azzal meg sokra nem mennél a japán szakon. Ezért én javasolnám neked, hogy keress valahogy tanárt, nézz filmeket is japánból, de tanulj japán nyelvtant is, emellett a többi tantárgyat is tanuld, hogy felvegyenek. De ha le is diplomázol japánból, akkor se tudnál sokat kezdeni Japánban, mert ha még felsőfokon meg is tanulnál japánul, amit az egyetem nyújtana, olyan lennél Japánban, mint egy átlagpolgár érettségivel. Ezért a japán mellé kellene valami olyan szakmát is keresni, amit keresnek Japánban, hogy el tudj helyezkedni (pl. mérnök, orvos, stb., valami hiányszakma lehetőleg). Ehhez nem árt nagyon jó tanulónak lenni. Szóval, 9-10 év múlva abszurditás lenne kimenned Japánba, minimum 20 év múlva esetleg, amikor már megtanultál felsőfokon japánból és egy piacképes diplomád is van (szakmunkásokra nemigen van igény Japánban, a jövőben még annyira sem lesz).

Egyáltalán miért szeretnél kimenni? Ha csak a kultúra tetszik, és tizenegy éves korodban a kultúra alatt csak az animét kell valószínűleg érteni (ha nem, akkor bocsánat, habár fogalmazásodból arra következtetek, hogy nem csak az animék fogtak meg Japánban, hanem mások is), akkor inkább ne menj ki. Végezd el a japán szakot, aztán maradj itt, hazádban, szülőföldeden, Magyarországon és taníts egy nyelviskolában (mert ahogy te is írtad, alig vannak japántanárok), vagy tolmácsolj, legyél idegenvezető. Én ezt tanácsolom neked, vagy azt, hogy végezd el a japán szakot, utána pedig valami értékes diplomát is szerezz (pl. mérnök, orvos) és úgy menj ki. De szerintem hosszútávon jobban járnál, ha maradnál. Itt élnek a szüleid, a barátaid, a családod, ide születtél, itt az anyanyelveden élhetsz. Az, hogy tetszik a japán kultúra, az szép dolog, de csak ezért szerintem ne költözz ki. Örülök, ha segíthettem!


Egy 18 éves férfi, potenciális jogász :)

2016. aug. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Csak az animékből nem lehet megtanulni, a videókat meg valamiért nem engedi megnyitni, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni. Internetről le lehet tölteni nyelvkönyveket, azokra mindenképp keress rá, illetve mindenképp a barátoddal együtt állj neki, hogy egy szinten legyetek és tudjátok gyakorolni a párbeszédeket (mert anélkül megáll a tudomány, saját tapasztalat). Amúgy napi egy óra szerintem édes kevés hozzá, viszont kezdetnek jó. Ha a jövőben is tetszeni fog, akkor úgy is többet akarsz :) Az előzőnek viszonz abban igaza van, hogy azzal nem mész sokra odakint, ha csak a nyelvet tudod. De szerintem megoldható, ha a japán szakot kihagyod, egyetem után rögtön a fő irányba mennél (mérnök, orvos, stb). Viszont az 100%, hogy perfekt japán nyelvtudással jutsz csak ki vele, mert hát belegondolva, hogy a japánok mennyire munkamániások, egy lezser munkatársnak nem biztos, hogy örülnének. Én azt mondom, hogy kitartást és jó szórakozást hozzá!
2016. aug. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld pacsi :)
2016. aug. 3. 12:49
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Japánba nem lehet csak úgy kiköltözni. Mindegy mit terveztek a haveroddal. Nem biztos, hogy ott akarnál dolgozni, ha tudnád milyen.
2016. aug. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
72%

Én mérnökinformatikusnak tanulok, szeretnék kijutni ösztöndíjjal, de sajnos nagyon kevés esélyem van. 4 évente van egy ösztöndíj meghirdetve, és csak bizonyos szakiránnyal pályázhatsz.

Én mindig azt mondom, hogy amit az ember igazán akar, ahhoz úgyis talál valamilyen utat, de ez sajnos nem az az út. Valami nagyon menő ötlettel kell előállnod a pályázathoz, hogy mit akarsz kint kutatni.

Úgyhogy az én megoldásom annyi, hogy egyetem mellett tanulom a nyelvet szabadidőmben (nektek még könnyebb a viszonylag sok szabadidővel), a legjobb leszek a szakmámban, megszedem magam és így kijutok.

Sajnos ez a reális, ha nem japán szakra mész. Azzal könnyűszerrel kijuthatsz, de hosszú távon megéri az?

Ilyen idősen még van időtök dönteni, csak ne tegyetek fel mindent egyetlen egy kártyára.

Egyébként én a Dekirubol tanulok, és mellette kiegészítésként ott a Genki és a Minna no Nihongo. :)

Akárhogy is döntötök, sok szerencsét! A siker egyetlen kulcsa a kitartás. :)

2016. aug. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megint ment a zöld pacsi:D
2016. aug. 4. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!