Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek hány éves kortól...

Szerintetek hány éves kortól elfogadott ha valaki iszik? (alkoholt)

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy ti mit gondoltok mert vannak ismerőseim akik szerint akárki ihat, vannak olyanok akik szerint 18+ és vannak olyan ismerőseim is akik szerint az ivás káros és soha nem akarják kipróbálni.

2017. aug. 16. 22:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amikor már vállalja a felelősséget magáért

Én 14 éves korom óta iszok és egyszer se hánytam le senkit vagy hívták anyám hogy jöjjön értem

Illetve van akit 25 évesen is óvni kell mint egy gyereket ha iszik

Szóval egyénfüggő

2017. aug. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:
100%

Ez szerintem nem annyira életkor kérdése, sokkal inkább annak, hogy szellemileg ki mennyire érett, mennyire van tisztában a tettei következményével, ahogy az első válaszoló írta, mennyire tud felelősséget vállalni a tetteiért. Ha valaki jó példát lát, az akár 14 évesen is tud mértéket tartani. Ha valaki rossz példát lát, az 25 évesen is olyan útra fog lépni, ami nem szerencsés.


Illetve a kérdésben nincs benne, hogy mikor és mennyit. Pedig ez a legfontosabb a kérdés szempontjából. Ha valakit 16 évesen elengednek bulizni – vagy 30 évesen elmegy, tulajdonképpen mindegy is –, és egy hétvégi bulin elfogyaszt mondjuk egy esetleg két sört, vagy megiszik egy jóféle pohár bort, vagy egy-két koktélt, jól érzi magát anélkül, hogy seggrészeg lenne, azzal nincs szerintem különösebben gond. Azzal már sokkal inkább, ha a naponta – a hétköznapokon – iszik meg néhány sört, vagy ha egy buliban fél üveg töményet, és utána úgy kell hazacipelni.


Pont ez a lényeg. Az alkoholfogyasztásnak megvan a maga kultúrája. Vannak kvázi íratlan szabályok, hogy hol, mikor, milyen alkalom esetén mit és mennyit illik inni, és mi az, ami már ezen a határon túl van. Egy legénybúcsún ha valaki totál kiüti magát, az még azt mondom, akár bele is férhet. Ha a munkahelyén spicce, vagy mondjuk egy színházban erősen spicces, az viszont már nem, pedig kevesebb alkoholról van szó. Illetve ismernie kell az embernek a saját adottságait, korlátait. Egy 15 éves lány három sörtől már lehet, hogy kifekszik, egy 40 éves férfinek meg különösebben nem okoz problémát. Az életkor, testsúly sokat számít. Meg van, aki jobban bírja az italt, van aki kevésbé. Az sem mindegy, hogy az emberből mit hoz elő az alkohol. Van, aki agresszív lesz tőle, van, aki érzelmes, van aki bánatos. Ezt is fontos szem előtt tartani, hogy amivé válasz az alkohol fogyasztása után, azzal az adott alkalom esetén, az adott helyen és időben lesz-e valamilyen probléma.

2017. aug. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!