Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen munkát vállaljak?

Milyen munkát vállaljak?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy milyen irányba induljak el. Szeretem a focit és az autókat,főleg a Forma 1-et,de se sportoló,se autószerelő nem szeretnék lenni. Szeretnék valamilyen irodai munkát,ahol agyban kell gondolkodni,és nem fizikai Erőnlétkell,viszont nem fárad el az agyam 8 óra alatt. Milyen munkával tudnék elhejezkedni hosszútávra,amivel el tudom tartani a családomat(ha lesz)? Tudom hogy még ráérek,de most megyek 8.-ba,és szeretném tudni,melyik egyetemre és főiskolára menjek,vagy milyen irányba induljak el tovább? 13/F
2017. aug. 17. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogy elől hiányzik a vesző.

A vesszők után nem írsz szóközt.

Az "elhelyezkedni" szót j-vel írtad.

"Erőnlétkell" nagy kezdőbetűvel, és egybeírva.

"családomat(ha lesz)", családomat (ha lesz) helyett.

Tagolás nélkül, ömlesztve írsz.


Ilyen - általad írt - levelet, melyik iroda továbbítana?


Irodai munkához elvárás, hogy valaki rendesen tudjon írni. Az iroda szó, az ír szóból származik.

2017. aug. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Telefonon vagyok,ott nem mindig érzi a szóközt
2017. aug. 17. 13:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk menj valami mérnöknek, anyag/gépész/villanyosnak.
2017. aug. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mit szeretsz még? Ez így kicsit kevésnek tűnik.


Ha szellemi munkát szeretnél, akkor telefonról is helyesen kell írnod! Ha ennyi erőfeszítést nem tudsz rászánni, akkor nem fogsz tudni ilyen területen dolgozni.

2017. aug. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Azon kell dolgozni, hogy mi szeretnél lenni? Mivel szeretnél foglalkozni sok-sok éven át? Milyen területek érdeklenek? Mit olvastál legutóbb, ami megragadott?

Azt hogy milyen munkakörülményekkel, fizetéssel dolgozol a fentiekből kell deriválni. Nem felcserélhető a sorrend, mert ha úgy indulsz neki, hogy sokat akarsz keresni - ha nem találod meg ami éltet, amit szeretsz, nagy szenvedést okozol magadnak, nincs az a pénz,a mi megéri, hogy nem azzal foglalkozol, amit szeretsz, ami érdekel. Az elkövetkező 3-4 év alatt ennek tisztának kellene enni a fejedben, hogy már a fakultációt ennek megfelelően válaszd a középiskolában.


Jó lenne,ha valamilyen kifejező eszközt gyakorolnál -az fontos, és hogy megtaláld az utadat segítő. Írás, rajz, festés, ének, zenélés, színjátszás? - ezeken keresztül jobban felismered, hogy mit szeretnél tevékenykedni.

2017. aug. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Legjobban az autók,a sportok,ugye a foci, és a számítógépes játékok érdekelnek,a mérnök az jó lenne,de Anyukám mondta hogy ahoz jó kéne tudni rajzolni,de én nem tudok. Sajnis nagyon lusta vagyok,mindenképp gimnáziumba szeretnék járni,és onnan tovább.
2017. aug. 17. 14:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Építészmérnöknek nagyon jól kell tudni rajzolni, a többinek (gépész-, villamos-, építő-, vegyészmérnök) csak úgy, hogy világos és érthető magyarázó ábrákat ábrákat rajzoljon. A rajzolás gyakorolható ám! Minden mérnöknek nagyon kell a középiskolás matematika - lehetőgeg 5-ös szinten-, és az is fontos, hogy szeresse a matematikát. És oké, hogy lusta vagy, ez életkori sajátosság 13- évesen, főleg nyáron, de érdemes a fent írt kifejezéseszközöket próbálgatnod, és amelyik tetszik, abban gyakorolni magad. Mert segítség lesz az utadon és mert az önismereted elmélyíti, az pedig az önbizalmad erősíti. Tehát ezek fontosak.
2017. aug. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!