Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan rangsorolnátok a...

Hogyan rangsorolnátok a Radiohead albumokat? És hogyan jellemeznétek őket?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok hogyan rangsoroljátok ti. Az én sorrendem:

1. OK Computer

2. A Moon Shaped Pool

3. Kid A

4. In Rainbows

5. The King Of The Limbs

6. Hail To The Thief

7. Amnesiac

8. The Bends

9. Pablo Honey



2017. aug. 21. 16:59
 1/5 anonim válasza:
100%
Nalam a the Bends biztosan dobogos, de meg nem gondolkoztam sorrenden. Igaz nem vagyok olyan nagy fan h kivulrol tudjam az albumaikat, de a Blendset sokat hallgattam, az egyik kedvenc szamom is azon van, de koszi igy az otletet majd vegig hallgatom a tobbi albumot is reszletesebben. Lehet h nem a leghasznosabb valasz, csak szerintem nem igen fognak erre valaszolni, tapasztalatbol :D. a mai pop dolgok elterjettebbek, en is irtam tobb kerdest zenei temaban amire nem kaptam valaszt.
2017. aug. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

1. In Rainbows

Szerintem ez az album, ahol összeért az Amnesiac, a Kid A, meg minden előbbi kísérletezésük, így megcsinálták a legstílusosabb felvételüket. Hogy őszinte legyek, első hallgatásra nem fogott meg, de aztán szépen egyesével megszerettem a számokat; All I Need, Reckoner, Videotape... gyönyörűek szerintem mind.


2. A Moon Shaped Pool

Ez meg talán a legsötétebb, és legszomorúbb lemezük. De én pont az ilyen stílus miatt szerettem meg őket, szóval imádom. Nagyon hangulatos az Identikit, a Present Tense, a záró True Love Waits meg talán a legőszintébb, elkeseredettebb, és talán kifejezőbb szám, amit valaha írtak. És nagyon tudok azonosulni vele.


3. OK Computer

Az szeretem a Radioheadben, hogy nincsen egy nagyon magasan kiemelkedő albumuk, mint például a Cure-nak a Disintegration, vagy akár a Guns N' Roses és az Appetite for Destruction. Ha mégis meg kéne nevezni egy klasszikus albumukat, akkor az ez. Kétség kívül az egyik legjelentősebb album volt a 90-es években. Persze ez nem véletlen, tele van örök top számokkal.


4. The Bends

Talán a Bendsnek még nincs meg az a kifinomult stílusa, de nagyon kreatív ötletek vannak benne, és talán tisztábbak is az érzelmek, meg a művészi üzenet, mint később :D Most komolyan, nekem erről az albumról van a kedvenc számaim közül elég sok. Street Spirit, Fake Plastic Trees, de ami a legfontosabb... BULLETPROOF... I WISH I WAS. Tökéletes az a szám.


5. Kid A

Igen, jobb ez a lemez, mint amennyire én szeretem, de nem tudott annyira hozzámnőni, mint a korábbiak. Elég absztrakt, az biztos

2017. szept. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

(+ 6. Hail To The Thief

7. Amnesiac

8. The King Of Limbs

9. Pablo Honey)

2017. szept. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A Moon Shaped Pool tényleg talán az eddigi legszomorúbb lemezük, de például én is úgy vagyok vele mint Te, hogy totál tudok vele azonosulni. Ezzel a lemezzel szerettem meg őket. Köszi a választ :D
2017. szept. 4. 22:21
 5/5 anonim válasza:
100%

Inkább kategóriákra osztanám.


V. The King of Limbs

Lehet, hogy zseniális, csak nem voltam elég türelmes vele, és nem hallgattam eleget, de nekem ez nem jött be annyira. Inkább azt mondanám rá, hogy érdekes.


IV. Pablo Honey

Jó kis album, de semmi több.


III. Amnesiac, Hail to The thief

Nagyon jó albumok, néhány kiemelkedő számmal (pl. Pyramid Song és I Might Be Wrong, illetve 2 + 2 = 5 és The Gloaming).


II. The Bends, Kid A

Mindkettőn van egy-egy személyes kedvencem (Street Spirit és Idioteque).

A The Bends már előrevetítette, hogy a Radiohead nem csak egy "nem rossz" rockbanda lesz, amire esetleg a Pablo Honey után számítani lehetett, hanem annál sokkal több.

A Kid A pedig sokaknak a kedvenc Radiohead-albuma, és szerintem is zseniális, más zenekartól valószínűleg nálam is a legjobb lenne, de tőlük van három, amit egy kicsit még jobban kedvelek.


I. OK Computer, In Rainbows, A Moon Shaped Pool

Az OK Computeren már nincs olyan szám, amire 10-es skálán ne 9-est vagy 10-est adnék.

Ugyanez igaz az In Rainbowsra is, aminek a bónusz lemezét is érdemes meghallgatni, mert olyan kiváló számok vannak rajta, mint a Go Slowly vagy a

A Moon Shaped Pool először nem ragadott meg annyira, pár hónapja még a III. kategóriába tettem volna, ám hallgattam, hallgattam, és egyre jobban megkedveltem, végül mire elkezdtem ezt a választ megfogalmazni, már az volt a kérdés hogy az I. vagy a II. kategóriába soroljam. Különleges hangulata van, a Present Tense és a True Love Waits pedig e nagyszerű albumból is kiemelkedik.


Ha esetleg valakinek van kedve beszélgetni e nagyszerű zenekarról, nyugodtan írjon, mert ritka/ritkák az/azok az akármilyen művész/művészek, akinek/akiknek a művészetét ennyire kedvelem, de sajnos kevés embert ismerek, aki egyáltalán hallott már a Radioheadről.

2017. szept. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!