Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nem tudom...

Mit tegyek ha nem tudom megbánni szívből bűneimet sem magamnak sem Istennek?

Figyelt kérdés
Régóta imádkozok és erőlködök hogy megbánjam mindazt amit Isten,magam és az emberek ellen tettem. De nem bánok semmit igazán. Tudom hogy azok bűnök amiket megtettem de valahogy a megbánás mégsem megy. Tudnátok tanácsot adni?

2017. aug. 21. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha a tízparancsolat szerint kellene élni akkor ma mindenki bűnös lenne. Nem minden morálisan kétséges probléma jelent jogilag is bűnt, tehát lehet alaptalanul gondolod az egészet.


Lehet pont az a bajod hogy valami triviális dologról van szó, és nem lehet komolyan venni. Valaki/valami rád akarja erőltetni hogy az márpedig bűn, csak van annyira reális gondolkodásod hogy tudod hülyeség az egész és ez zavar.


Amúgy ha a szektás oldalról közelíted meg akkor az ember célja pont az hogy bűnözzön, különben jézus feleslegesen halt meg érted:

[link]

2017. aug. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem gondolom hogy butaság az a bűn ami Istent gyalázza. A tízparancsolatot komolyan kell venni különben nem íródott volna le. És mindenki vétkes a világban csak vannak akiknek Isten megbocsátotta bűneiket. Ők megtértek neki. Bűneiket elvetette. Ezért kell megvallani neki bűneinket hogy megbocsáthassa. Mert azt kívánja hogy a bűnös megtérjen útjairól és Neki szolgáljon.
2017. aug. 21. 18:06
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nem bánod, nem bánod.


Az őszinte bűnösöket és az őszinte bűnbánókat is elbírja a Föld.

2017. aug. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért nem bánod a bűneidet, mert nem tudod hogyan kellett volna helyesen cselekedned. Tehát amivel nem sérted a közösségedet sem, felebarátodat sem, és magadnak sem ártasz vele. A megbánásnak csak úgy van értelme, ha hasonló szitációban máshogy cselekdnél, mert már ismered a helyes megoldást, és hajlandó is vagy úgy tenni.
2017. aug. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kezdem látni hogy kellett volna cselekedjek de még mindig nem látom,hogy Isten ellen vannak a bűneim.
2017. aug. 22. 15:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Minden bűn Isten ellen való, mert lázadást jelent a törvénye ellen, visszaélés a bizalmával. Nem Őneki ártunk, hanem rövid vagy hosszútávon magunknak és embertársainknak
2017. aug. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
légy ateista!:) Ott nincsenek bűnök így gyónás sem:)
2017. aug. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De vannak bűnök csak nem ismerik be.
2017. aug. 28. 12:33
 9/9 világvége1 ***** válasza:
Nem létezik őszinte megbánás.
2020. jún. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!