Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valahogyan ki lehet játszani ezt?

Valahogyan ki lehet játszani ezt?

Figyelt kérdés

A szüleim beállították a rooteren, hogy egy bizonyos időponttól kezdve nincs wifim, és csak reggel jön vissza. Valahogyan meg tudnám oldani a saját gépről, hogy ezt kikapcsoljam?

Azt tudom, hogy a MAC címemet tiltja le, és próbálkoztam már vele, de nem tudom, hol kell átírni.

Segítséget köszönöm c:


2017. aug. 21. 22:25
 1/7 2*Sü ***** válasza:
64%

Lehet, hogy ki tudod játszani – tudnék is segíteni, csak nem akarok –, de előbb-utóbb úgyis kiderülne. Akkor meg lehet hogy nem csak egy bizonyos időponttól nem lesz WiFi-d, de büntetésképpen azokban a napszakokban sem, amiben most igen. Gondolom nem ez a célod.


Nem véletlenül vagy korlátozva, valószínű a korodból és a tapasztalatokból a szüleid úgy vélik, hogy nem tudsz ilyen téren önkontrollt gyakorolni. A túlzott számítógép, internethasználat önmagában nem lenne baj, ha teszem azt programozó akarsz lenni, de ahhoz meg fel is kellene mutatni valamit, hogy a szüleid ne tartsák elvesztegetett időnek azt, amit a neten töltesz. Gondolom nem tanulásra használod az internetet, hanem kvázi szórakozásra – chat, facebook, Youtube, stb… –, amiben éppen most tanulsz meg mértéket tartani. Hogy ez jó-e vagy sem? Neked most perpillanat biztos, hogy nem esik jól, de rákényszerülsz, hogy más szórakozási, időeltöltési módokat is kipróbálj. Később valószínű, hogy te is jónak fogod találni, hogy a szüleid ezt a korlátot állították eléd. Addig meg próbáld nem megkerülni a szüleid által felállított játékszabályokat, hanem próbáld meg ezen kereteken belül elfoglalni, jól érezni magad.

2017. aug. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bihar Valatonon ***** válasza:
Kezdjél tanulni inkább mindjárt iskola...
2017. aug. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Iskolában minden félévben és év végén 4,5-ös átlagom volt, szóval itt nem a tanulással van a baj...

Megértem a legelső válaszolót, valahol jogos is, azonban az a baj, hogy ti is csak annyit láttok a kérdésből, amennyit leírtam.

Tudatában vagyok annak, hogy lassan iskola, és itt nem is azzal van a gond.

A szüleim szimplán szeretnék, ha nem azokkal a dolgokkal foglalkoznék, amelyeket szeretek, hanem azzal, amelyekkel ők akarják, hogy foglalkozzak.

Itt már nem csak a Wifi-met akarták korlátozni, hanem azt is, hogy milyen webhelyeket nyithatok meg és miket nem - csak erről sikerült lebeszélnem őket.

Akár a szüleim, akár nem, hoztak hibákat, és megértem, hogy mit akarnak ezzel elérni, de akkor sem tartom jogosnak, hogy megpróbálnak elszakítani az olyan dolgoktól, amelyek nekem sokat jelentenek.

És itt nem a függőségről beszélek. Simán tudom magamat kontrollálni és időben lefeküdni aludni majd másnap felkelni, bármikor félre tudom tenni a kütyüimet, hogy tanuljak, stb.

Most vagy elhiszitek nekem, vagy nem, ezt rátok bízom...

Minden esetre köszi a válaszokat.

2017. aug. 22. 09:25
 4/7 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, hogy igenis használom a gépemet tanulásra, illetve minden nap éjfélig ágyba bújok.

Szóval nem azért kellene a wifi, hogy én teszemazt kettőig netezzek aztán másnap fáradtan menjek iskolába, hanem más webhelyek miatt, hogy értesítéseket kapjak... nehéz elmagyarázni, de a lényeg, hogy vannak terveim, amelyhez a wifi estére csak annyira kellene, hogy ha kapás van, időben jelezze (ami amúgy eddig is ritkán volt, szóval nem hinném, hogy mostantól egy csettintésre másképp lenne).

2017. aug. 22. 23:43
 5/7 Bihar Valatonon ***** válasza:
Érthető a dolog.....nézd....mondjuk az sem mind1 hány éves vagy...mert ha ott tart a dolog ideje egy komoly beszélgetés velük, hogy az hogy korlátoznak téged az eléggé sértő ebben a formában...kijátszani meg nincs értelme, mert ha nem így akkor máshogy fogják majd megoldani,hogy ne netezz...
2017. aug. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 2*Sü ***** válasza:

> szóval itt nem a tanulással van a baj


Én sem gondolom, hogy így nyáridőben ezzel lenne a gond.


> Itt már nem csak a Wifi-met akarták korlátozni, hanem azt is, hogy milyen webhelyeket nyithatok meg és miket nem


Ez is teljesen jogos lenne – bizonyos életkorban –, amíg nem vagy felnőtt, és nem tudsz felelős döntéseket hozni. Nem tudom mennyi idős vagy pontosan, lehet, hogy kellően önállónak érzed magad ahhoz, hogy ezt te döntsd el, de valójában nem tudsz felelős döntést hozni. 40 évesen azt mondom, hogy még 20 évesen sem feltétlenül tudtam mindenben felelős döntéseket hozni.


> A szüleim szimplán szeretnék, ha nem azokkal a dolgokkal foglalkoznék, amelyeket szeretek, hanem azzal, amelyekkel ők akarják, hogy foglalkozzak.


Én anno ezért kezdtem el néptáncolni. Nem akartam, de a szüleim erőltették, hogy legyen valami hobbim. Több kísérlet – cselgáncs, úszás – ez következett. Rengeteget profitáltam belőle, és utólag áldom a sorsot, hogy a szüleim ezt egy kicsit erőltették.


> Akár a szüleim, akár nem, hoztak hibákat


Igazából erről van szó. Nem objektív hibákat hoztak, hanem olyan döntéseket, amelyeket a te fiatal nézőpontodból, a kevesebb élettapasztalatból te jelenleg hibának !tartasz!. A kettő között meg lényeges különbség van.


> bármikor félre tudom tenni a kütyüimet, hogy tanuljak


Nem csak a tanulásról van szó. Az élet nem csak abból áll. Nem csak a tanulás rovására mehet az, ha kütyüidbe merülsz. Bármikor félre tudod tenni? Akkor mi a gond? A bármikor jelen esetben a szüleid által meghatározott időszakban van. Te ezalatt azt érted, hogy bármikor félre tudod tenni, mikor muszáj, vagy mikor éppenséggel kedved van hozzá.


Sokféle dologra rá lehet szokni pszichésen, internet, tévé, cigi, alkohol, de még olyan ártatlannak tűnő dologra is, mint a futás. Ez utóbbira egyik barátom kattant rá. Persze fontos a testmozgás, egészséges is, de neki kényszerré vált. Minden nap futnia kellett legalább egy órát. Akkor is, mikor amúgy racionálisan el kellett volna halasztania, mert szűk határidőre vállalt el egy munkát. Hiába egészséges a testmozgás, őt az erre való rászokás akadályozta abban, hogy teljes életet éljen, érzelmileg függővé vált attól, hogy volt-e lehetősége futni, vagy sem.


Ezzel később is vigyáznod kell neked is, mert a legtöbb ilyen pszichés rászokás úgy kezdődik, hogy már rászoktál, már függővé váltál – értsd: függ az érzelmi állapotod a függőség tárgyától –, de még hitegeted magad azzal, hogy bármikor abba tudnád hagyni. Meglehet, csak az a gond, hogy nem akarod abbahagyni. „Én bármikor le tudom tenni a cigit, csak…” és itt jön a csak: „csak éppen most nem akarom ezzel elrontani a napom”. És ez a kulcs, ha indokot gyártasz arra, hogy a bármikor miért inkább holnap, vagy később legyen, miért az általad és nem a körülmények, mások által meghatározott időpontban.


> nehéz elmagyarázni, de a lényeg, hogy vannak terveim, amelyhez a wifi estére csak annyira kellene, hogy ha kapás van, időben jelezze


Itt egyébként sokat segíthet a helyzeten, ha a szüleiddel beszélgetsz, hogy pontosan neked milyen céljaid vannak az interneten, milyen tevékenység az, ami miatt praktikus lenne ha lenne este is WiFi hozzáférésed. (Nota bene nincs az a dolog, ami ne várna meg reggelig. Én informatikus vagyok. Általában egy egy hetes nyaralás esetén sincs olyan, ami ne várhatna a nyaralás végéig. Pedig vannak munkaügyek, üzemeltetek webszervereket, régebben volt egy Minecraft szerverünk is, több közösségi oldalt is adminisztrálok a Facebookon, stb…)

2017. aug. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. aug. 25. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!