Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért használják felcserélve...

Miért használják felcserélve a létminimum és a szegénységi szint kifejezéseket?

Figyelt kérdés
A "szegénységi szint" kifejezést arra használják, hogy a legalapvetőbb dolgokra van-e pénze (fejenként napi 2 dollárt szoktak megadni), a létminimumra pedig azt, hogy élhetnek-e az ottani normáknak megfelelő életszínvonalon (nálunk ha jól tudom 65-70 ezer forint/fővel számolnak). Azért írtam, hogy felcserélve használják, mert szerintem a "szegénységi szint" azt jelenti, hogy tud-e az ottani normák szerint elfogadható életszínvonalon élni (vagyis az számít szegénynek, akinek ennél kevesebb jut), míg a napi 2 dollár (vagy amennyi az adott országban) lenne a létminimum, mert annál kevesebb pénzből még a kajára se telik. (A "szerinted hogy kéne, az nem jelenti, hogy úgy a helyes" típusú válaszokat és a poénkodást lehetőleg mellőzzük!)

#szegénység #éhezés #életszínvonal #nyomor #létminimum #szegénységi szint #emberhez méltó élet
2017. aug. 22. 11:13
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!