Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Te mit tennél, ha olyan...

Te mit tennél, ha olyan helyzetbe kerülnél, hogy választanod kellene a helyes és a törvényes között? -ha a helyesen cselekvéssel bűncselekményt követnél el, a jogszabályok betartásával viszont valami helytelent tennél?

Figyelt kérdés
2017. aug. 23. 12:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy remek kérdés, gratulálok! Mindig az adott helyzettől tenném függővé, hogy melyiket választanám. Azt is mérlegelném, hogy melyik a fontosabb, Pl. ha egy szerettemet kellene eljuttatni a kórházba, akkor leszarnám a kreszt, 100-al mennék (most a mentőket hagyjuk ki). De ha az lenne a helyes, hogy pl megmentsek egy kiskutyát, akkor nem rabolnék bankot. Az 1. példában MEGÉRI a büntetés a szerettem gyógyulását, a 2.-ban NEM érné meg 5 évet ülni abban a tudatban, hogy jót tettem.
2017. aug. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Épp ilyen jellegű válaszokra számítottam.

Bár én elsősorban arra voltam kíváncsi :vajon az átlagember tisztában van-e,hogyan,mennyire a jog és az erkölcs különbözőségének.Pl.tudják-e,hogy az erkölcsi bizonyítvány nem erkölcsi bizonyítvány.Egy írásomban írtam a büntetett előélet társadalmi megítéléséről,a büntetett előélet és az erkölcstelenség kapcsolatáról.Ez ihlette ezt a kérdést.

Egyébként a tapasztalatom az:a büntetett előéletűekkel kapcsolatos negatív előítéletek teljesen eloszlathatatlanok és bizonyos szempontból szükségesek is.NEM a brutális,erőszakos,többszörös gyilkosok!hanem a a büntetett előéletűek.Tudod,mi a különbség?

2017. aug. 24. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!