Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külföldre adnék fel levélként...

Külföldre adnék fel levélként egy ezüstmedált (kb. tízforintos nagyságú). Vámköteles lesz?

Figyelt kérdés

2017. aug. 23. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hinnem. De ha elfogadsz egy jotanacsot, a magyar postat kihagyod, mert 90%, hogy sose er oda...
2017. aug. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vámot nem a küldő fizeti, hanem a címzett. És ő is csak akkor, ha abban az országban vámkötelesek a Magyarországról érkező dolgok (tehát EU-s ország esetében tuti nem) ÉS a medál értéke meghaladja az ottani vám értékhatárt. Tehát ha EU-n kívülre küldöd, akkor illik egy egy úgynevezett CN22 vámáru-nyilatkozatot kitölteni és mellékelni, ami alapján a címzett országának vámhatósága eljárhat majd.
2017. aug. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom, hogy a címzett fizeti a vámot. :-) Ez csak azért volna gond, mert ajándékba küldeném, ebben az esetben meg elég gáz volna, ha szegény címzettnek fizetnie kéne érte... Amúgy az USA-ba menne, tehát jócskán az EU-n kívülre. :-(
2017. aug. 24. 14:49
 4/4 A kérdező kommentje:
Hogy maga a medál mennyit ér, azt nem tudom. Az ezüstgyurma amiből készül, nagyjából ötezer forintba fájt, a többit meg legfeljebb egy értékbecsüs tudná megmondani... :-D
2017. aug. 24. 14:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!