Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Katona követelmények?

Kletyka kérdése:

Katona követelmények?

Figyelt kérdés
Most megyek 10-ik osztályba, matek fizika szakra járok. Eddig közgazdász szerettem volna lenni, de most eldöntöttem, hogy katona szeretnék lenni (katona főiskolára szeretnék járni). A kérdés: mi kell, hogy felvegyenek oda? Semmilyen önvédelmi tudással lehetséges a felvétel? Esetleg járjak thai box-ra? Milyen erőnlét szükséges? (Hány km futás mennyi idő alatt, hány fekvőtámasz, stb.) Valamint van valami tantárgy amire rá kellene gyúrni (pl töri)? Angol (középfokú komplex) nyelvvizsgám van, tervezek felsőfokúra menni, németet is tanulok, azzal még nem tudom mi lesz (ha szükséges arra is rá tudok gyúrni). Egészségileg (tudtommal) rendben vagyok. Kondiba is járok, aránylag sportos vagyok. Egyetlen problémára tudok gondolni: nagyon könnyen elájulok. Évnyitón, évzárón, ünnepségeken (a nagy tömeg miatt valószínűleg) mindig elájulok. Az okát nem tudjuk sajnos, nagy eséllyel örökölt, hisz anyum is ilyen.

2017. aug. 23. 23:18
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja meg gerincferdülésem van. Nem súlyos, a közeljövőben el fog tűnni valószínűleg (gyógytornázok, kondiban hátra gyúrok főleg).
2017. aug. 23. 23:21
 2/2 anonim ***** válasza:
A főiskolán érdeklődj! Az elájulást pedig nehogy megemlítsd! Ha tiszt leszel, valószínűleg nem kell majd órákat állnod a napsütésben, így nem fogsz ájuldozni.
2017. aug. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!