Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Álláskeresési járadék- mobilit...

Kozák Róbert kérdése:

Álláskeresési járadék- mobilitási támogatás mit jelent?

Figyelt kérdés

1 hónapja vagyok munkanélkülin, most sikerült munkát találnom, rendes határozatlan munkaidőben napi 8 óra. Igazából egy kérdésem lenne, ma be szerettem volna elektronikus úton jelenteni, hogy sikerült munkát találnom a hivatalos oldalon, viszont volt egy rész amit nem értettem:


Tájékoztatjuk, hogy amennyiben az álláskeresési járadék folyósítási idejének kimerítését megelőzően nem a lakó- vagy tartozkódási helyén létesít határozatlan időtartamú, legalább napi 4 óra idejű munkaviszonyt, akkor a folyósítási időből még fennmaradó időtartamra járó juttatás összegének 80 %-át - az Ön kérelmére - egy összegben, a keresőtevékenységre vonatkozó bejelentési kötelezettség teljesítését követő legközelebbi számfejtés alkalmával kell kifizetni. Mobilitási támogatás iránti kérelmét a kijelentkezéssel egyidejűleg nyújthatja be.


Fontos!

Amennyiben igénybe veszi a mobilitási támogatást, akkor ezzel az álláskeresési járadék folyósítási idejét kimeríti, a járadék megállapításának alapjául szolgáló jogviszonyokat felhasználtnak kell tekinteni, ismételt ellátás igénylésénél azokat nem tudjuk figyelembe venni.


Tájékoztató a járadékból fennmaradó összeg kifizetéséről:


Továbbá tájékoztatjuk, hogy amennyiben álláskeresési járadék folyósítási idejének kimerítését megelőzően határozatlan időtartamú, legalább napi 4 óra idejű munkaviszonyt létesít, kérelmére a folyósítási időből még fennmaradó időtartamra járó juttatás összegének 80 %-át egy összegben ki kell fizetni. A kifizetés további feltétele, hogy az álláskeresési járadékban részesült személy a járadék megszűnésétől a kifizetés napjáig folyamatosan munkaviszonyban álljon. A kérelmet az álláskeresési járadék lejártát követő 30 napon belül kell benyújtania kirendeltségünkre.


Fentebb kimásoltam a szöveget. Ez a mobilitási támogatás így magyarra lefordítva micsoda? Ezt most én megigényelhetem vagy sem? Várom a hozzáértők segítő válaszát.


2017. aug. 27. 11:06
 1/1 anonim ***** válasza:
2017. aug. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!