Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nektek miket kamuztak be...

Nektek miket kamuztak be gyerekkorotokban, ha valamit tiltani akartak?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, hogy "Ne légy rossz mert elvisz a zsákos bácsi. Ne egyél nyerset mert vérhasad lesz. Ne nyeld le a rágót mert beragad a lyukad"

Ezek akkora baromságok, de kisgyerekként szerintem elég félelmetesek lehetnek.


2017. aug. 27. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Engem nem nagyon kellet ilyeszgetni, mert alapból is félős voltam (3.-os koromig nem mertem bedugni a TV-t, nem mertem egy 1,5 m-nél kicsit magasabb faágra felmászni stb)


,,Ne egyés sok édességet, mert összeragad a feneked''

,,Vigyázz, ne menjen szálka az ujjadba, mert fa nő belőle''


Apám meg egyszer kicsikoromban (2.-osnál kisebb voltam) elmesélte, hogy az egyik barátjának a sok hidegételtől (szalámi, margarin s hasonlók) gyomorrákja lett. Hiába hogy csak arra akart rámutatni hogylevest iskell enni, én aznap este alig tudtamelaludni.

2017. aug. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Amikor karácsonyi ajándékot vettek mind8g leadtak nagyinál és azt mondták olyan boltba mennek ahhova gyereket nem lehet vinni😂
2018. aug. 11. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

-Ne igyál sokat, mert béka nő a hasadban. Klasszikus darab. Xd oviban is mondták a dajkák.

-ne nyeld le a rágót, mert összeragad a beled. Nekem ezt a változatot mondták.

-bekapod, vagy bekapja a kalauzbácsi. (Ez akkor volt amikor meg akart a faterom kóstoltatni velem valamit.)

-ne rosszalkodj, mert javító-nevelő intézetbe fogsz kerülni. -ez nagymamám aduásza volt xdd

-ne tüzeskedj, mert be fogsz pisilni az éjszaka.

-ne nyeld le azt a szöszt, mert vakbélgyulla...mondjuk ez nem kamu..

-ne grimaszolj, mert úgy maradsz. (Ez volt az egyik kedvencem)

2018. aug. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!