Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mivel célszerű...

Szerintetek mivel célszerű megvalósítani egy kapcsolót, ami egy bizonyos feszültség alatt nyitja az áramkört?

Figyelt kérdés
Most kezdtem tanulgatni az elektronikát... Egy aksiról működő áramkört akarok kapcsolni, hogy alacsony akkufeszültségnél ne merítse le abszolút 0-ra. Nem tudom viszont, hogy milyen tranzisztort/FET-et vagy egyebet használjak hozzá. Tipp? 25.2V aksi, 22.2V felett (ha jól használom a google-t, ez 10%-ot jelent) kapcsoljon be.
2017. aug. 29. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:
22 voltos Zener diódát sorba kötsz a töltő és az akksi közé, 22V alatt a dióda zárva van, 22V felett kinyit.
2017. aug. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Utána néztem... Az a helyzet, hogy nem találtam 3w-nál nagyobbat... Vagy lehet, hogy ezt a teljesítményt rosszul értelmezem? (Mármint hogy nem toleranciáról van szó?) A pontos áramerősségben nem vagyok biztos, de 500mA felett van. Gondolom, kapcsolhatok több diódát párhuzamosan, de van esetleg 1, még inkább 2A-hez megfelelő megoldás?
2017. aug. 29. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!