Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya órajelének növelés...

Videokártya órajelének növelésénél szükséges egy bizonyos szint után emelni a feszültségét?

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül akarom növelni, de érdekel a dolog, lehet állítani a kártya órajelét magasabbra, mint amilyen alapból, és az a kérdésem, hogy szükséges-e azon kívül állítani a feszültségen? Alapból meg se fordulna a fejemben állítani rajta, nehogy meghaljon itt nekem, csak érdekel, hogy hogy működik ez. Most 1225 mV, a legmagasabb, amire lehetne húzni, az 1500 mV. A minimum pedig 1185 mV. Mi történik, ha túl alacsony a feszültség? Nem csináltam még ilyet, ezért lehet, hogy kicsit egyértelmű dolgot kérdek, de azért érdekel, és tényleg bocsi, ha alapból tudnom kéne. :D És tudom, Google a barátom, de azért megkérdem. :D

2014. jan. 15. 16:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Az órajel emelésével instabilabb lehet a működés, a vezetékekben a jelalakok elkezdenek elmosódni, emiatt (is) időzítési problémák léphetnek fel, stb. A feszültség emelése egy ideig orvosolja ezt a problémát, magasabb feszültséggel stabilabbak a jelváltozások. Viszont a frekvencia emelése mellett a feszültség emelése is növelni fogja a hőtermelést, vagyis még jobban fog melegedni.
2014. jan. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!