Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megteheti ezt a tanár, kell...

Megteheti ezt a tanár, kell fizetnünk?

Figyelt kérdés

10-es vagyok, a sulinkban hagyomány, hogy a 11. évfolyam elmegy egy hétre Olaszországba.

Havi 2 ezer az osztálypénz, így a két év alatt 40 ezer összegyűlt egy személyre, mivel az osztálykirándulásokra a pénz mindig külön hoztuk be.

Idén volt a mi évfolyamunknak diáknap, és kitalálták, hogy rendeljünk pólókat. Aztán néhány embernek az az okos ötlete támadt, hogy nem elég az a 28db, ahányan vagyunk, hanem rendeljünk 80-at, hogy az általunk hívott táncosoknak tudjunk adni, és el tudjuk adni. Így el lett osztogatva jópár darab, de eladni max 10-et sikerült. Elég sok póló ránk maradt, ami a kutyának sem kell már. Persze mivel a tanárnak is elég jól megy, meg a jelöltünk se egy csóró gyerek, ezért a pólóért is 1000FT-on felül fizettünk darabjáért, mert nekik a kínai minőségű olcsóbb nem felelt meg.

Így ki lett véve az osztálypénzból 3000FT fejenként, mert még matricára, meg mindenre költöttek feleslegesen.

Ez akkor is bosszantott, hogy ilyen hülyeség miatt fizetnünk kell plusszba, de még elviseltük.

De most kitalálta az osztályfőnök, hogy tavaly volt egy farsangi fellépés, amin táncolt 10 ember + külsős párjuk, és nekik a ruhájuk kölcsönzése 173 ezer volt, amit közösen kell kifizetnünk egy év után. Így pluszba 6200FT-ot mindenkinek be kell hozni. De nekünk nincs már ennyi pénzünk, főleg hogy nem én vagyok az egyedüli gyerek, és egyik hugomnak most kellett kifizetni beiskolázásra 50ezret.

Tehát ott tartunk, hogy a befizetett 40 ezer mellé, most be kell hozni a diáknapkor kivett 3ezret, és a 6200-at is.

Ez már majdnem 10ezer forint! De mi már nem tudjuk kifizetni ezt.

De azt mondja a tanár, hogy aki nem fizet, az nem mehet Olaszba :( Pedig én úgy szeretnék, sosem voltam még tengerparton.

Tehet ilyet egy tanár? Elherdálta a pénzünket.


2010. máj. 25. 21:48
 1/3 anonim válasza:
Olaszország drága hely..
2010. máj. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze hogy drága, de a 2 éves osztálypénz csak erre megy rá, úgy hogy lakókocsiban fogunk aludni, kaját magunknak kell állni, de kitelik, mert van egy jól alkudozó igazgatónk. Viszont amit az osztályfőnök csinált, az felháborító, és most úgy áll a helyzet, hogy aki nem fizeti ki, az nemhogy nem megy, de még az eddig befizetett pénze is elúszik. De tényleg megteheti? Beleegyezés nélkül elkölteni más pénzét, unánna meg 10 ezret követelni?
2010. máj. 25. 23:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tehet ilyet.

egyébként nem a Szent Lászlóba jársz?:D

2010. aug. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!