Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kell osztani 2 jegyűvel?...

Hogy kell osztani 2 jegyűvel? (Pl. : 306:35=? ) NEM VICC! Levezetné valaki?

Figyelt kérdés

#osztás #2jegyű
2017. szept. 5. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
2017. szept. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Amit küldtél az érthető igen az a baj hogy én ezt a 306:35-öt nem tudom megoldani ezt még nem tanultuk viszont ez a házim .
2017. szept. 5. 18:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=iNghZthT3ao


Akkor nézd meg ezt, itt jobban magyaráz talán. Ha ezt megérted, akkor ugyanezzel a metódussal a fenti példát is megfogod tudni oldani. :)

2017. szept. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Megnézzük melyik számjegyben van meg először a 35, 306ból nincs meg csak a 306 ban, de ha mást veszünk pl.: 450:45 ez könnyebb, de bevezetésnek jó. Tehát a 45 először a 450ből az első 2 számjegybe van meg. (-> Ezt úgy nézzük meg hogy vesszük az első számjegyet a 450 ból 4 ebben nincs meg a 45 akkor a következőt is hozzá vesszük 450 ből ez már a 4 és az 5, de ezt már egybe kell venni 45 ebbe már megvan egyszer.) Akkor odaírunk egy vesszőcskét a 450ből a 45 fölé hog tudjuk először azt vesszük figyelembe.


Aztán az egyest az egyenlőségjel utan írjuk és visszaellenőrzünk: hátulról előre tehát 45'0:45=1 -> 1*45 az 45(->ahol a vessző van) marad a nulla, de azért kell visszaellenőrizni mert lehet maradék. A nullát(ez a mostani "maradék") az 5ös alá írjuk ami fölött a vessző van (mert a nulla az helyiérték szerint egyesek helyén áll és mivel eddig a 45tel osztottuk a 45'öt ezért abból az 5ös áll az egyesek helyén eszerint :) ).


Ezután a nullát vesszük figyelembe az 5ös alatt mert az a "maradék". Itt igazából az a teendőnk hogy a 450,ből maradt nullát (a vessző előtti szám (azért irtam a vesszőt :) )) odaírjuk a "maradék" nulla mellé. megnézzük most ebbe megvan e a 45, 00ban a 45 0szor van meg, odaírunk egy nullát az egyenlőségjel után tehát az eredméy 10.



Ezt úgy csinálja hogy leírja az elvégezendő műveletet és rajta ugyanezt elvégzi míg meg nem érti.


Utána jöhetnek más számokkal.


Abban az esetben ha az osztandóban az utolsó szám után maradék maradna(pl: ha 450et mással oszt és marad a nulla után szám), utána lehet írni egy nullát, aztán az egyenlőségjelhez ki kell tenni a tizedesvesszőt és már lehet is folytatni az osztást ugyanúgy. :)

2017. szept. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Bocs az előbbi vagyok nem tudtam hogy már érkeztek válaszok.
2017. szept. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. szept. 5. 18:51
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

306 : 35 → [link]


Az osztást ugyanúgy kell végezni 2 számjegyből álló osztóval, mint 1 számjegyből (vagy akárhány számjegyből) állóval.


Az eleje:

306-ban a 35 megvan 8-szor, a maradék 26.

260-ban a 35 megvan 7-szer, a maradék 15.

Stb.

2017. szept. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!