Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van 1 db 3.6 kw 380 V villanym...

Van 1 db 3.6 kw 380 V villanymotorom. Áramot kap és mégsem reagál semmire sem. Még csak búgni sem búg! Mi lehet a baj? Villamosság szerelő nincs a környéken, vidékre meg macerás az elvitele mert 70-80 kg a súlya.

Figyelt kérdés

#üzem #kívül.
2017. szept. 6. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Elromlott.
2017. szept. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A villanymotoron csak a kapocsok vannak vagy van barmifele segedberendezes?
2017. szept. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak bekötési pontok találhatók rajta,. És mint írtam az áramot felveszi mert a vezeték rákötéséhez értek,próba lámpával vizsgáltam.
2017. szept. 7. 09:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Az jo hogy vesz fel aramot, de mennyit, milyen modon vannak a tekercsek bekotve, nem e zarlatos a hazra? Tengely szabadon forog? A feszultseg megfelelo leteznek 690V motorok is Adattabla van rajta?
2017. szept. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

380 V vezetékkel próbáltam.


A ház körül lévő őszes 380 v motor működik róla csak ez nem!


Adattábla van rajta!


6 csatlakozós, ebből 3 rákötős a másik 3 a motor belsejéből van gyárilag rákötve,de átmegy az áram ezekre.

2017. szept. 7. 18:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Tengely forog szabadon? Biztos hogy Folyik aram, es nem csak feszultseget mersz? Mert ha folyik aram akkor Bugnia kell, max a tengely nem forog, ha zarlatos akkor Biztosito elelvez, ha szakadt akkor pont az tortenik amit most mondasz.
2017. szept. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tengely szépen forog.Próba lámpával néztem. Feszültség mérő műszerem az nincs!
2017. szept. 8. 16:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor En elmondom mit tennek a TE helyzetedben egy probalampa tarsasagaban:

- Bekotod a motort, majd lekotod az egyik vezeteket a sorkapocsrol, es a ket szabadon maradt "VEG" (csavar ahonnan lekototted a vezeteket meg a vezetek vege) kozott bekapcsolat allapotban megneznem a probalampaval, Van-e feszultseg.


Ha van ugy is feszultseg ugy is akkor az EN tudasom kimerult sajnos tobbet nem tudok innen mondani.


Ha nincs feszultseg akkor a motor Tekercselese szakadt, ujratekercseles, vagy kuka.

2017. szept. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!