Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A lenti kritériumokkal meg...

A lenti kritériumokkal meg tudom szerezni a magyar-német kettős állampolgárságot?

Figyelt kérdés
Apai ágon szinte kivétel nélkül sváb, ill. németajkú felmenőim vannak (ha kell, tudom igazolni, hogy betelepítés által jöttek Magyarországra). Több visszatelepített rokon él Németországban, akikkel szintén fel tudom venni a kapcsolatot. A nyelvet még nem a legmagasabb szinten beszélem, de tudok folyékonyan beszélni (20 éves vagyok). Összevissza hallok egymásnak ellentmondó információkat, azért vagyok tanácstalan. Hülyét csinálnék magamból, ha ezzel a nagykövetség felé fordulnék? Mi a véleményetek?

2017. szept. 7. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, a rokonsagi alapon torteno allampolgarsagot mar nem lehet megszerezni - ez csak regen volt lehetseges - ahhoz tobb eves ott eles es munkaviszony, jo nyelvtudas es egy teszt elvegzese feltetel.
2017. szept. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy írják előttem is: ilyenre nincs mód. Legalább nyolc év németországi tartózkodás az egyik alapvető feltétele az állampolgárság megszerzésének (ami így-úgy csökkenthető hét, illetve akár hat évre is).
2017. szept. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, kár érte.. Köszönöm a válaszokat!
2017. szept. 7. 19:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Annyit azért hozzátennék, hogy az a "jó nyelvtudás" kimerül egy szimpla B1-ben....(utánakérdeztem, tehát biztos). A többi stimmel. 8 év bejelentett tartózkodás ás életvitelszerű itt élés, ami integrációs kurzussal csökkenthető. (vagy gyerek esetében valamilyen itteni iskolai végzettséggel, ezt nem tudom pontosan.)
2017. szept. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!