Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az, amiért feláldoznád az...

Mi az, amiért feláldoznád az életed?

Figyelt kérdés
Akár gondolkodás nélkül és azonnal.

2017. szept. 12. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A halhatatlanságért.
2017. szept. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kiváló válasz,nagyon tetszik,nekem nem jutott volna az eszembe.De,gondolom,a saját halhatatlanságodért.

Ezért én is meghalnék.Persze bárki mondhatná:meghalni,aztán halhatatlanná válni ,itt ellentmondás van,ez nem lehetséges.

2017. szept. 12. 10:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
a nejemért és a fiamért
2017. szept. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha választanom kéne most rögtön, hogy édesanyám és/vagy testvérem és/vagy keresztlányom haljon meg, vagy én. Akkor nyilván én.
2017. szept. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A világbékéért. Ha valaki azt mondaná, hogy ha most meghalok, akkor nem lesz több gyűlölködés, előítélet, háború a földön, és mindenki békében él mindennel és mindenkivel...akkor igen, vállalnám hogy meghalok.
2017. szept. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jó napot! Itt lehet ábrándozni? Az egyes válasza - más megfogalmazásban:

"az életet a Létért fel kell áldozni"(Hamvas)

- ezt teszem

2017. szept. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a nejedért ,a fiadért,a testvéredért...És ha a családodnak,sőt általában a világnak nagyobb szüksége van rád mint az adott családtagodra?
2017. szept. 12. 14:46
 8/10 szenes43 ***** válasza:

Ez olyan jó pátosszal feltett és megválaszolható kérdés hogy mindenki nagyot mondhat a fantáziájára és a vérmérsékletére hagyatkozva.

Igazából ha társaságban felvetnék hogy hazafinak érzed e magad és esetleg meg is halnál a hazáért miközben a családodat és az országodat véded,hát körberöhögnének. Én anno hittem mikor a BM. Határőrségnél Kőszeg főterén levertük a vigyázz-t és elmondtuk majd aláírtuk az eskü szövegét. Ma ha elmondom közröhej tárgya leszek. Azért mondom hogy nagyon laposra koptatták a valaha nagy szavakat és ki is ürült a valós tartalma. Talán mert a kis zsebvakarcsok minden téren előjönnek és nagy hangon megmondják hogy neked mi a tuti. Mindegyik csak a saját összeharácsolt javaiért reszket,de ő a mártír,meg a társadalomért,az országért...

2017. szept. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Petőfinél még azt jelentette a szó, amit valóban jelent.


Szabadság, szerelem!

E kettő kell nekem.

Szerelmemért föláldozom

Az életet,

Szabadságért föláldozom

Szerelmemet.

2017. szept. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A hugomért.
2021. aug. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!