Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A piacon az egyik árus minden...

A piacon az egyik árus minden reggel kitesz 5db gyümölcsöt a mérleg elé az lehet meggy szőlő szemek cseresznye akár lehet mind hányszor teheti ki reggel?

Figyelt kérdés

magyarázattal

köszi előre is

FONTOS LENNE !


2017. szept. 26. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit fogalmazd meg, mert érthetetlen a kérdés.
2017. szept. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"hányszor teheti ki reggel?"


Akárhányszor. A kérdésedben nincs semmilyen feltétel, ami meghatározná, hogy pl. ugyanazt a kombinációt hányszor teheti ki.

2017. szept. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a kérdés (3 féle gyümölcs van, és 5 darabot akar kiválasztani úgy, hogy bármilyen kombináció lehet a 3 féle gyümölcsből, de a sorrend nem számít és a kérdés az, hogy hány féle kombinciót tehet ki)[a szemek nem tudom micsoda, én úgy értettem, hogy szőlőszem, tehát nem külön gyümölcs]:


Az első, második ... gyümölcs is 3 féle lehet, ergo 3^5 lehetőség van összesen, ebből le kell vonni azokat az eseteket, amiket kétszer számoltunk.

2017. szept. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!