Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet tartani otthon cinegemad...

Angyalosy Gedeon kérdése:

Lehet tartani otthon cinegemadarat?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy lehet e ma találtam a lépcsőházba egy cinegét és megfogtam a kezembe szegény nagyon alultáplált volt és szomjas előszőr csak nyitva vol a csőre és betegnek tűnt a cinegét bevittem a lakásba volt egy szabad ketrec az erkélyen bevittem és beraktam rosszul volt nagyon aztán elkezdet csipogni utána ki akart szabadulni repkedett és utána lenyugodott gubasztott utána meg felborzolta a tollát és álmosvolt nagyon álmos és utána el aludt szerintetek mit tegyek megtarthatom? Mi legyen vele nem szeretném el engedni nagyon rosszul éreztem magam mos is ott van bent a szobában és alszik szerintetek holnap engedjem ki? Vagy menjek el a közeli kisállat kereskedésbe és vegyek rovarokat homokt meg ilyeneket és tartcsam meg vagy nehéz szívvel eresszem szabadon? Vallaki tapasztalat? Segítsen Valaki megtarthatom a cinegét vagy nem?

2017. szept. 30. 22:12
 1/3 2*Sü ***** válasza:

A Kárpát-medencében költő cinegefélék mind védettek, az eszmei értékük 25 000 Ft. A birtokban tartásukhoz a természetvédelmi hatóság engedélye szükséges.


Gondolj bele, hogy te mit éreznél, ha mondjuk te lennél legyengülve, és egy magasabb rendű szuperintelligens lény megmentene. De nem engedne el. Nagyon kedves lenne hozzád, kapnál inni, enni, de egy szobába lennél bezárva, ahonnan nem mehetsz ki, nem találkozhatsz másokkal, nincs internet, tévé sem. Nem hiszem, hogy túl jól éreznéd magad.


Az is lehet, hogy a cinegéd beteg. Ebben az eseten ha csak úgy megtartod, akkor azzal meg is ölheted. Én ajánlanám, hogy vedd fel valamilyen szervezettel a kapcsolatot. Lásd: [link]

A vége felé van egy olyan rész, hogy „Hova vihetjük a talált madarat?”, illetve „Hol jelenthetjük be a talált madarat elszállításra?”


Mondjuk itt kérdés lehet, hogy fiókáról, vagy „felnőtt” madárról van-e szó. Kérdés lehet, hogy pontosan melyik fajba tartozik.

2017. okt. 1. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondjuk én is egy védett állat lennék, eszmei értékem alapján kérhetnék tartásdíjat.
2017. okt. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én tartok egyet a redőnytokban :)
dec. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!