Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a legjobb módszer az...

Mi a legjobb módszer az időbeosztásra?

Figyelt kérdés

Mindig abba a problémába ütközök, hogy összeírok magamnak egy csomó feladatot, különböző területeken, például:

-nyelvtanulás

-matek

-olvasás

-sport


A területeket további alfeladatokra bontom,

pl. nyelvtanulás - szavak gyakorlása, fordítás stb.


viszont valahol mindig elsikkad a motivációm, mert egyszerűen nincs annyi óra egy napban, amennyire szükségem lenne az egyes feladatok megfelelő elvégzésére, eléggé maximalista vagyok. A vége ugyebár nem jó, mert ha nincs motivációm és nem csinálok semmit, ugyanott járok, ahol a part szakad.


Ti hogyan osztjátok be az időtöket? Párhuzamosítjátok a feladatokat? Vannak mérföldkövek, dátumokkal? Van erre esetleg valami szoftver, ami segít? Eléggé vizuális típus vagyok, szóval jó lenne valamilyen látványos formában mérni a fejlődésemet, előrehaladásomat. Nagy potenciál lenne az agyamban, mégsem boldogulok ezzel az 'aprósággal', úgy tűnik, ez az én mumusom.


Kérlek írjatok tapasztalatokat, tanácsokat, ötleteket. Akár valami life coach-csal is beszélnék és kifizetném azt a néhány órát, ha megváltozna az életem ezen területe... Köszönöm előre is!



2017. okt. 3. 14:16
 1/1 anonim válasza:

Én soha nem osztom be az időmet,az csak elveszi tőle a kedvem. Ez olyan mint,amikor azt mondja anyukád: Csináld meg a házit!

És te pont akkor akartál indulni a szobádba,hogy megcsináld,mert belelkesültél,de amint ezt mondja el megy a kedved,és egy újabb nyüg érzetét adja.


Én mindig akkor csinálom amikor kedvem van hozzá,de annyi a kikötés,hogy mindent időben ,megcsináljak.

2017. okt. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!