Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Muszlim- katolikus házasság....

Muszlim- katolikus házasság. Hogyan?

Figyelt kérdés
Muszlim nő katolikus férfival meg tud házasodni magyarországon? Ha igen, hogyan? Nem kell átvenni a férfinak a hitet?

2017. okt. 3. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A polgári házassághoz semmi ilyesmi nem kell. Simán ugyanúgy, mint ateista a pogánnyal, vagy sátánista a nazarénussal.
2017. okt. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kell.

Viszont ezután igazi muszlim országba nem mehetnek, mert ott a nőt kivégezhetik.

2017. okt. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért pont a férfinak kellene átvenni a hitet? Ha már ennyire kib457tál magaddal, hogy képes voltál áttérni, akkor viseld a következményeit és a ne a jövendőbelidtől várd, hogy változzon a kedvedért. -.-
2017. okt. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó. csak kíváncsi vagyok. Amúgy én pogány vagyok még mindig.
2017. okt. 3. 17:14
 5/9 anonim ***** válasza:

"pogány vagyok"

Milyen vallást követsz?


Ha a férfi átveszi a hitet, akkor nem végzik ki a nőt, de a férfi sem térhet ki többé (meg persze a nő sem).

2017. okt. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy katolikus értelemben házasságot köthessenek, annyi kell, hogy legalább az egyikük legyen katolikus, ami adott. Illetve még az is kell, hogy legyen egy katolikus pap, aki elhiszi nekik, hogy mindketten komolyan gondolják, és összeadja őket. Ez a része a pap lelkiismeretére van bízva. (De hogy a muszlim rokonok mit szólnának hozzá, azt nem tudom).
2017. okt. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Egy muszlimának csak muszlim férje lehet.

Abban az esetben, ha a nő és a vőlegény hazudnak a házassági szerződés kötésekor, akkor az a házassági szerződés NEM érvényes, hiába van róla papírjuk, hiszen a feltételek nem voltak adottak, amikor a nikah-t (házassági szerződést írt).


Aki nemi életet él miközben érvénytelen házassági szerződése van, az nyilvánosan paráználkodik.


(Egyébként a nikah előtt sem szabad nemi életet élni, mert az nagyon nagy bűn és érvénytelen a házassági szerződés, ha nincsen a paráználkodás után mindkét féltől őszinte megbánás Allaah felé és nincsen egy hónapnyi várakozási idő sem.)


A férfi csak akkor számít muszlim férfinak, ha Allaah miatt akar muszlim lenni.

Más szándékból nem lehet valaki muszlim, mert az nem érvényes.

Másrészt az az erősebbik és korrektebbik vallási nézet, hogy még ha valaki muszlim szülőktől is születik, imádkoznia kell, különben nem számít muszlimnak.

2017. okt. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Aztán még a keresztényekre mondják, hogy hülye szabályaik vannak. Az egyházakra baromira ráférne valami reformféle, hogy egy kicsit sikerüljön haladni a korral...döbbenet.
2017. okt. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A fentiek alapján olyan nagyon nagy különbséget nem látok a muszlim meg a keresztény (legalábbis a katolikus) felfogás között.
2017. okt. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!