Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A középiskolában ez az utolsó...

A középiskolában ez az utolsó évem és mentőtiszti egyetemre szeretnék továbbmenni! Mivel nincs sok tiszt ismerősöm, így itt kérdezek! Olyan emberek véleményére vagyok kíváncsi, akik tisztnek tanulnak! Milyen az egyetem?

Figyelt kérdés

Sokat kell tanulni?

Lányokat is elfogadják ugyanúgy?

Kollégiumokról vélemény?

Legfőképp Semmelweis egyetem érdekelne!!



2017. okt. 3. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Szia, kollégiumba nálunk 5-en kaptak helyet, sajnos nagyon kevés jut, az élet pedig rettentő drága, ha nem kapsz.

Rengeteget kell tanulni. Megkockáztatom, ha szűzként(nem mentőápolóként, eüsként) mész oda és elvégzed, akkor már az orvosit is el tudnád. A legrosszabb, hogy sok dolgot alap nélkül kezdtek a másodéven, csak lóg a levegőben, de bemagolni azt be kell, vegyük az alapoxit, ahol minden gyógyszert tudni kell, mikor mennyit adsz, de a gyógyszertan nem követi. Sem az anatómia, sem az élettan tudás nem elég abban a félévben, hogy építeni lehessen a tudást. Küldök anyagokat egyébként szívesen.

Én is lány vagyok, én valamiért kivívtam a hírhedt tanszékvezető nem is tudom minek hívjam, megtűrését. Alapjában nem azzal van a baj, hogyha lány vagy, mert ugye a mentőtiszt az das(vagy die vagy der, nem vagyok jó németből, de semleges), de azt nagyon megszopatják, aki határozatlan vagy nem tanul rendesen gyakorlatokra. Legyen fiú vagy lány.

Egy tanácsom van, ötödévben mentőtiszt lehetsz az orvosin, maga a mentőtiszti pedig nem valószínű, hogy négy évig fog tartani ( ebben a pillanatban, 68-an kezdtünk, 5-6 ember végzi időben harmadéven, többnyire mentőápolók voltak már), a stresszmennyiség is hasonló, csak más okból, szóval ha érzel magadban annyit, menj oda, hosszú távon sokkal jobb lesz neked.

2017. okt. 4. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Orvosira az emelt kémia érettségi és emelt biosz miatt nem tudok menni.. emelten csak eü-ből érettségizem, ezért maradtam a tisztinél.

A debreceni is hasonló kollégium terén?

2017. okt. 4. 09:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Rengeteg felsőbbéves jelentkezik át másik szakirányokra, többek közt tavaly az egyik barátnőm, és idén én is. De rengeteg 4. éves megy át máshova. Nálunk is rengetegen elmentek, jelenleg a kezdeti 80-ból kb. 20-an vagyunk, plusz a csúszós felsősök. Ha nem bírod a stresszt, az alázást, akkor jobb, ha alapból másik suliba, vagy legalább más szakirányra jelentkezel.

Amúgy a gyakorlati órákat nagyon szeretem, de tényleg sokszor embertelen, amit művelnek.

2017. okt. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Második válaszoló köszi a választ! Elgondolkodtam azon, hogy talán a debrecenire jelentkezem, ami nyíregyházán van. Kevesebb is a ponthatár, mint a Pestin 🤔

De viszont nem szeretnék màs szakra menni, ezt szeretném csinálni olyan régóta.

2017. okt. 4. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!