Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rendor tisztnek tanulok....

Rendor tisztnek tanulok. Nagyon rossz az egyetem, gyakorlat után 0 motiváció, sokat vissza kell fizetni ha ott hagyom Mi lenne a helyes?

Figyelt kérdés

1 eve tanulok az Nke-rtk-n gazdaságvédelmi szakiranyon, tisztjelolt vagyok, azaz félig hivatásos. Nagyon végig szenvedtem ezt az egy évet, kb 2-3 havonta ram jött, hogy ott hagyom, ez nekem nem kell de végül mindig maradtam, a remény miatt, hogy ha elvégzem, akkor jó lesz. Semmi életünk nem volt ez az egy év alatt, csak szenvedtünk, bezárva egy 90 éves épületbe kb. Nyári gyakorlaton megtapasztaltam a rendszert közelebbről, igaz tiszthelyettesi pozícióba voltam, de kaptam rálátást tiszti munkára is. Teljesen elment a motivaciom a gyakorlat alatt, 1 hetig volt érdekes, utána azt vártam hogy mikor lesz már vége.. sokan mondjak, hogy jó bírjam ki, meg 2 év, és hadnagy leszek. De viszont 6 év szerződés van, suli után annyit kell dolgozni kötelezően, és felek hogy ha az is olyan lesz mint a gyakorlaton, akkor én ott felkotom magam... Nem merem megtenni a lépést, hogy ott hagyjam. Kb 1.000.000 Ft-t kellene visszafizetni az államnak a képzés miatt, ha most ott hagyom. Később megtöbbet. Most költözött az egyetem egy modern új épületbe, a régi helyett. Ennyi pozitívum van az egészben, hogy nem kell a régi lepukkant fészekben lakni.

Ha ott hagyom, 1 évig dolgoznék szerintem külföldön, hogy vissza fizessek amit vissza kell. Utána 2018 szeptemberi képzésre jelentkeznek műszaki menedzser, Gazdinfo, vagy pedig valamilyen gazdasági szakra.. viszont ezeknél meg nagyon félek a matektol, középiskolában semmit nem tanultam ra, csak dolgozat előtt fel nappal bele néztem és megírtam 2-3asra... 20 éves vagyok, mire elvégeznek egy másik egyetemet 25 éves lennek, és 2 évet kidobtam az életemből..


Tanácsot szeretnek kérni, hogy mi lenne a helyes szerintetek

Illetve ha van itt hivatásos tiszt, akkor azt megköszönném ha leírná, hogy milyen a munka, szereti e stb


Ja és hivatás tudat kb annyi van bennem Mint egy molylepkeben, azonban érdekel ez a "Szakma "



2017. szept. 9. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó mondatod a lényeg... Ha nem tudod ezt a szakmát hívatásként kezelni akkor később még rosszabb lesz... :/
2017. szept. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem érdeklődj alaposan utána a megszakítás lehetőségének (kompetens félnél, jogi hivatkozásokkal), hogy pontosan menyit kell visszafizetni, milyen kondíciókkal.

Nem hinném, hogy 1 év után olyan durva lenne a helyzet, az állam általában elég lazán hajt be ilyen tartozásokat.

Ha utána átjelentkezel valami másik iskolába, másik szakra, akkor lehet hogy a tanulói jogviszonyod miatt tudod késleltetni a visszafizetést, mint a diákhitelnél. Meg azt is csinálhatod, hogy felveszed a diákhitelt és abból fizeted a tartozást és akkor így is ki tudod tolni. Ez még nem olyan nagy összeg, amit később ne tudnál szépen visszafizetni.

2017. szept. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ott végeztem. Hát, csak azt tudom mondani, hogy ha a gyakorlat sem győzött meg, akkor nem tudom minek hitegetni magad tovább, h suli után jobb lesz. Bizonyos szempontból más lesz, mint a suli, bizonyos szempontból viszont ugyanolyan vagy még rosszabb. Szerintem most hagyd ott, részletben simán fizethető még az az összeg, ha nem döntesz most, akkor csak jobban szenvedsz és még többet kell majd visszavfizetned.
2017. szept. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én az alapkiképzésen éreztem, hogy elszállt minden hivatástudatom. Jó pár napig alakizások közben harcoltam a gondolataimmal, majd hoztam egy akkor még borzasztó rossznak tűnő döntést, és leszereltem.

Itthon majdnem kitagadtak, sírtak, lesüllyedtem a szemükben. De az idő elteltével rájöttem, hogy mindenképp jól jártam, mert később csak rosszabb lett volna számomra minden. Ugyan ez az elképzelésem mint neked, gazdinfó vagy méginkább programtervező infó.


Középsuliban nem feküdtem rá a matekra, így csak hármas voltam, de hiszem, hogy ha felhúzom magam az egyetemig, bent tudok maradni, főleg ezek után.


Nagyon nagyot tanultam ebből, egyrészt, hogy mit vállaljak el(jelentkeztem ide), másrészt, hogy milyen súlya van a döntéseimnek(leszerelés).

Na már most, ha tényleg felvesznek az egyetemre, már akkor is el fogom végezni ezek után, ha hetekig nem alszok semmit és kést szorítanak a torkomhoz, mert többet nem hagyok félbe semmit, az biztos. Ettől rosszabb érzés aligha létezik ebben az életszakaszban.


Programozói tudással nagyon jól el lehet helyezkedni, ha érdekel, akkor élvezed is. Sokat kell gyakorolni magadban azért, hogy a "legjobb" legyél, hiszen csak ez a hozzáállás vezet eredményre, de kifizetődik.

Magyarországon kezdőként 250 ezer nettó alatt nem nagyon keresnek, 2-3 év után megy fel és fel. Nem beszélve arról, hogy külföldön nem tudod elkölteni a pénzt amit ezért kapsz. Nagyon megfizetik a programozói tudást.

2017. szept. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!