Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az új személyi igazolványomat...

Az új személyi igazolványomat a kerületi kormányablakban vehetem át, erről sms is érkezett már. Valóban megőrzik ott egy évig?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a régi személyim alapvetően decemberig érvényes és mostanság nem nagyon van időm ezer évig ott várakozni, úgyhogy őszi szünetre tolnám az átvételét. Úgy tudom, hogy elvileg egy évig megőrzik a kormányablakban az okmányt. Ez valóban így van?

2017. okt. 5. 23:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, valóban így van. Arra alapozom, hogy államigazgatási szervezetnél bizonyára betartják a hatályos jogszabályokat, így a 414/2015. (XII. 23.) Korm. rendeletet is. És annak 24. § (6) bekezdését is: [link]


A személyazonosító igazolvány kiadása és az egységes arcképmás- és aláírás-felvételezés szabályairól szóló 414/2015. (XII. 23.) Korm. rendelet hatályos szövege elolvasható, például, itt: [link]

2017. okt. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 szenes43 ***** válasza:
100%
Kértem időpontot majd fogadtak s 10 perc alatt kész volt a papírmunka meg a fénykép. Kértek egy mobiltelefonszámot és pár nap múlva jött az sms hogy lehet érte menni. Írtam egy meghatalmazást,két tanúval aláírattam és aki arra járt elhozta. Jó darabig megoldódott az ezzel kapcsolatos problémám. Annyian voltak mint az oroszok és nyűglődtek, várták hogy szólítsák őket. (elveszett,tönkrement,ellopták stb.)
2017. okt. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!