Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nőként, munka mellett dolgozha...

Nőként, munka mellett dolgozhatok mentőautón is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


28 éves vagyok. Mindig az volt az egyik legnagyobb álmom, hogy mentőzhessek. Anyukám is az egészségügyben dolgozik és nagyon szereti. Sosem próbált lebeszélni, de úgy voltunk vele, én próbáljak meg inkább más területet, mert abban is ügyes voltam.


A mostani munkámat nagyon-nagyon szeretem, de hiányzik az egészségügy. Jól bírom a vért, régen bejártam a kórházba önkénteskedni, szóval még ágytálazni is tudok... ;)


Tudom, hogy vannak néhányan, akik az irodai munkájuk mellett esetkocsin is vállalnak önkéntes műszakokat. Szeretném megcsinálni a mentőápoló képzést, viszont mondták, hogy mivel a nők munkavédelmi okokból nem emelhetnek nehezet, ezért a többségük maximum a mentésirányításban dolgozhat. Én viszont nem szeretnék diszpécser lenni.


Egy mentős sok mindent csinálhat még, pl. vannak, akik csak rendezvények egészségügyi felügyeletét látják el...


Szerintetek van pályám nőként tényleg sérültekkel, betegekkel foglalkozni közvetlenül?


2017. okt. 9. 09:21
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Változtak azóta a dolgok, nyártól már nő is dolgozhat mentőápolóként, egyenlőre kísérleti jelleggel a végzettség megszerzése után (nemtudom, hogy hogy áll a dolog éppen).

Az egy dolog, hogy bírod a vért. Bírod a látványt amikor egy ember bepisil előtted a fájdalomtól?- vagy amikor a család siratja az elvesztett hozzátartózóját?!-vagy amikor a labilis elmeállapotú beteggel kell kommunikálnod?!

A vér csak egy dolog hidd el. :)

Azt tanácsolom neked, keresd meg a máltai mentőket, ugyan úgy vonulnak mint a mentők csak önkéntesek dolgoznak rajta...érdeklődj náluk tudsz e segédkezni valamiben! :)

2017. okt. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!