Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha egy autór...

Mit tegyek ha egy autór szeretnék venni és22 napja csak hitegetnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most telt be a pohár a tájokozatlan ügyintézőktől és a magyar bürokráciától a pohár.

Ezt a történetet azért írom le elsősorban ,hogy másokat megkíméljek egy procedúrától ha autót szeretne venni másrészt tanácsot szeretnék kérni hogy ilyen esetben mi a teendő. Az egész story az Csepeli AutóCityről szól....

Egy kedves barátommal 2017.09.18-án megnéztünk egy autót amit még aznap le is foglalóztunk 100 000ft-tal. Ezzel egyidőben el is indítottunk egy hitelfelvételt. Az autó ára 3 100 000Ft. Az ügyintéző kedvesnek és segítőkésznek bizonyult. Ezen a hétfői napon legalább 2 órát ott töltöttünk várva ,hogy az ügyintéző a lassú számítógépes rendszerben tegye a dolgát. Abban maradtunk,hogy az autó legkésőbb péntekre meglesz és hív hogy a hitelpapírokat mikor tudjuk aláírni és biztosítást kötni rá. Hát péntek lett, nem történt semmi felhívtuk az ügyintézőt hogy mi van, a válasz az volt hogy jövő hét szerdára meg lesz. Szerdán hívjuk megint (mert természetesen nem jelentkezett) a válasz az volt hogy az autó tulajdonosa külföldön van és valami féle papírok nála így várjuk hétfőig amíg haza jön. El telt már két hét az ember hazajött és az autó le lett vizsgáztatva. Kedden hívjuk az embert ezúttal  azt a választ kaptuk hogy ezután a kollégájával kell kommunikáljunk mert őt kirugták/felmondott ezt nem mondta el pontosan. De azt mondta hogy a kollégája keresni fog. Szerdára betelt a pohár már a telefont sem vették fel nekünk így bementünk. Vártunk, nagy nehezen megtaláltuk az új ügyintézőnket aki leültetett és aláiratta  velünk a szerződéseket és biztosítást is kötettett,  azt az ígéretet adta hogy 4-5 munkanap alatt átiratják az autót a bank nevére és ezután fog utalni a bank és hozhatjuk végre el az autónkat. Ekkor is kb 2 órát töltöttünk ott. Másnap felhívtuk hogy megtörtént e az átírás és felküldte e a papírokat erre közölte hogy edzés közben lesérült és valaki más viszi tovább az ügyet. De szerintem annál a cégnél mindenki szarik mindenre mert senki sem intézte.

Ma telt le a 4. Munkanap így felhívtuk hogy mi lesz az autóval. Közölte hogy át van iratva a bank nevére de csak tegnap délután küldte fel a papírokat magyarul ma sem lesz ebből autó. És oda vetette hogy hol van a megfelelőségi nyilatkozat a közjegyzőtől. Mi meg csak néztünk hogy azt meg honnan szerezzünk neki holnapra és hárított hogy ezt a kollégának kellett volna mondania.

Ja és amikor a papírokat aláírtuk kérdeztem hogy ebből mi miért nem kapunk példányt, az volt a válasz majd ha átvesszük az autót. Na itt lett elegem. Már csak néhány kérdésem lenne.

Mi szerződés példánytt miért nem kapunk?

Hogyan lehetséges hogy ez ma derült csak ki hogy nincs megfelelőségi nyilatkozat és mikor bennt voltunk már akkor kellett volna keresnie vagy az első embernek szólni hogy szerezzünk ilyet.

Miért hitegetik az embert?

Most arra várok hogy visszahívjon az ügyintéző mert vissza akarom mondani az egész banki szerződést inkább kifizetem egyben és elhozom mert ez már nevetséges. Igaz bukom az átírási költséget de ami kb 90 000 ft de így legalább nem kell kötelezően cascot kötnöm az autóra évi 110 000 ft-ért. Bár azt sem értem ha a bank nem utalta még a pénzt hogy lehetett a nevére írni. Mondván mi ezért nem hozhatjuk el.

Köszönöm aki végig olvasta.

Ha valakinek valami tapasztalata van vagy tanácsa azt örömmel fogadom.

Ha egy jó tanácsot megfogadtok ne vegyetek az autócitynél autó mert egy hónapnál korábban nem juttok hozzá. Most tartunk  a 22. Napnál ennyi idő autó nélkül azért elég kellemetlen mert már közben el lett adva az előző.


2017. okt. 10. 13:49
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Ne haragudj, de nem olvastam el a novelládat. Főleg, hogy már a kérdésben is helyesírási hibák vannak, így nem akartam bogarászni és találgatni végig az írásodat. Tán' majd mások megteszik. Autór = autót?
2017. okt. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!