Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell NEM-et mondani?

Hogyan kell NEM-et mondani?

Figyelt kérdés
Az osztalytarsaim mindig megkernek abban hogy segitsek nekik a nemet haziban...mindig hogy jojjek ide , jojjek oda...ez igy megy mar 3 eve! Nem tudok Nem-et mondani nekik! Mar megszoktak hogy leirom nekik a hazit s sugok nekik feleles kozbe...ok nem tudnak semmit , mert en segitem oket ! Aztan mondjak hogy koszi, s annyi volt ! Azota mar nagyon stresszes az eletem! S nem tudom nekik kimondani hogy nem , nem , nem!!! Egyszer megprobaltam , de akkor addig kerleltek amig megadtam magam. S ok sosem viszonozzak a dolgokat! Mit tegyek? Hogy mondjam meg nekik azt hogy hagyjanak beken?
2010. máj. 29. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem egy osztálytársam volt ilyen, megbeszéltük ha valaki kér valamit tőle, majd én lerendezem. Egy darabig működött, aztán nem mert ott kellett hagynia az iskolát. Így hogy én lerendeztem őket, már nem kértek tőle semmit. Én, ha tőlem kérnek azt csinálom mint az első válaszadó is írt, csak sokkal kúltúráltabban, káromkodás nélkül. Egy embernek elég egyszer megmondani, hogy figyelj, most nem érek rá, szívesen megcsinálom, de van más fontosabb dolgom is. És hidd el érteni szokták. Csak erőt kell venni, és kiállni magadért. Minél többször mondasz nemet, annál jobban megy! Sok sikert!
2010. máj. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hát ingyen semmiképp se csináld . kérd te is a segítségüket olyan dolgokban amiben ők tudnának neked segíteni . ha nem segítenek , te se segíts . muszáj lenne azért 3 év után hasznot hajtanod az egészből és mindezt addig amíg egy osztályba jártok . ha ők nem olyan készségesek segíteni neked , mint te nekik , akkor egyszerűen hagyd abba. vagy néhány hétig ne csinálj házit , azt még nem nehéz kijavítani. de szerintem az idén már ne is csinálj házit. szerintem a leírtak alapján te ilyen tanárok kedvenc tanulója lehetsz , és a következő 2 hétben meg már úgysem ronthatsz a gondolom amúgy is kitűnő jegyeiden túl sokat . Csak így tovább , sokra viszed még a hasonló hozzáállással. csak vigyázz!!

Szóval én ezt tenném , de csak te ismered pontosan a körülményeket , és neked kell rájönnöd a megoldásra.

2010. máj. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat , bevalt es most nem kernek mar semmit tolem. Nehez volt meggyozni oket hogy tobbet nem segitek nekik , de a vegen sikerult :)
2010. máj. 29. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!